7 romantických komedií, které se perfektně hodí na Valentýna

Eva Vogelová

Plánujete se se svým partnerem podívat o Valentýnu na nějaký snímek? Máme pro vás několik filmových tipů, které se na tuto příležitost náramně hodí. Některé z nich se určitě budou líbit i drsnějšímu pohlaví.

  1. La La Land (2016)

Tenhle romantický muzikál natočil americký režisér Damien Chazelle. Připravte se ale na to, že to není klasická romantická slaďárna. Hlavní protagonisté se snaží uspět v umění a stojí je to hodně…

  1. Amelie z Montmartru (2001)

Snímek natočil francouzský režisér Jean-Pierre Jeunet. Hlavní hrdinka sídlí v pařížské čtvrti. Bydlí sama a pracuje jako číšnice. Žije obyčejným životem. Jednoho dnedoma najde krabičku s věcmi, které si tam skladoval předchozí nájemník. Rozhodne se, že mu ji doručí, a během toho si uvědomí, že chce pomáhat ostatním lidem, což ji udělá šťastnou. Během toho potká muže, do kterého se zamiluje. Natolik se však bojí zklamání, že mu posílá různé vzkazy, zve ho na rande, ale nikdy na něj sama nepřijde. Něco mu tam po sobě ale vždy zanechá.

  1. Lepší pozdě nežli později (2003)

Romantickou komedii natočila americká režisérka Nancy Mayers. Film dokazuje, že láska mezi dvěma lidmi může vykvést i v pokročilém věku. Dcera hlavní hrdinky si přivede domů přítele, který by mohl být věkově i jejím otcem. Ten se nakonec zakouká do její matky Eriky. Té se však dvoří mladý a pohledný doktor. Vybojovat si její lásku nebude jednoduché.

  1. Když Harry potkal Sally (1989)

Snímek natočil americký režisér Rob Reiner. Ve filmu Když Harry potkal Sally jde o komplikovaný vztah dvou lidí. Když se poprvé potkají, vůbec si nerozumí, ale poté se náhodně setkají po delší době a spřátelí se. Sally přijde o přítele a kamarád Harry se ji snaží rozveselit. Nakonec se spolu vyspí. To však automaticky neznamená, že spolu budou hned šťastní…

  1. 50x a stále poprvé (2004)

Film natočil americký režisér Peter Segal. Hlavní hrdina každý den bojuje o srdce své lásky. Jak to? Dívka totiž trpí ztrátou paměti – každé ráno se vzbudí a nepamatuje si předešlý den.

  1. Prázdniny (2006)

Film Prázdniny natočila americká režisérka Nancy Meyers. Hlavními hrdinky jsou dvě ženy – jedna bohatá a druhá poměrně chudá. Oběma se nedaří ve vztazích, a tak se rozhodnou, že ze svého místa na nějakou dobu odjedou. Seznámí se na internetu a vymění se. Každá na nějakou dobu bydlí v domě té druhé. Hlavním hrdinkám to změní život a dokonce potkají muže, kteří si jich budou opravdu vážit.

  1. Zkus mě rozesmát (2011)

Snímek natočil americký režisér Dennis Dugan. Hlavní hrdina je plastický chirurg, který balí holky jen na sex. Z toho důvodu u sebe nosí snubní prstýnek, aby pak od sebe ženy odehnal, ačkoliv ženatý není. Tato lež se mu nevyplatí ve chvíli, kdy se do jedné dívky zamiluje. Musí jí lhát o tom, že má manželku a právě se s rozvádí. Do lži zatáhne svoji asistentku a její děti. Nakonec všichni skončí na Havaji, kde se čím dál více zamotávají.