8 věcí, které na filmech o Harry Potterovi přijdou divné jenom dospělým

Pavla Gabrhelíková

Pohlížet na svět očima nevinného dítěte má mnoho výhod. Třeba to, že nevidíte, jak jsou knihy a filmy o Harry Potterovi děsivé a podivné. J. K. Rowling je ve světle těchto poznatků šílená, perverzní fašistka.

  1. Nikdo nemá nic proti otroctví. Jediná Hermiona chce osvobodit Dobbyho z otroctví, všichni ostatní to mají za něco naprosto běžného. To dětem nevysílá zrovna pozitivní poselství.
  2. Brumbál je machiaveliánský sociopat. Nejenom, že je chladnokrevným mistrem manipulace, ale ještě bezohledně využívá děti k tomu, aby porazili jeho úhlavního nepřítele. Brumbál je určitě efektivní, ale také chladně nemilosrdný.
  3. Je naproto ok použít lektvar lásky. Pokud v tomto světě někomu nasypete něco do pití, abyste se s ním sblížili, můžete si za to jít i sednout. Ve světě čarodějů to není nic trestného ani neobvyklého.
  4. Rodiče děti vystavují smrtelnému nebezpečí. Bradavice nejsou zrovna nejbezpečnější školou, proto rodiče, které sem pošlou své děti, prakticky dávají souhlas k tomu, aby je sežral drak, zabil trol nebo umřely ve spárech masožravého pavouka.
  5. Bradavice své učitele neprověřují. Protože jinak by určitě nepřijali zaměstnance, který má na druhé straně hlavy démona, kterého se všichni bojí tak, že ani nevysloví jeho jméno.
  6. Ministerstvo kouzel je sen každého fašisty. Díky magii totiž vidí i slyší každou věc, kterou uděláte. Jasný důkaz, že ve světě Harryho Pottera neexistuje žádné soukromí!
  7. Zvířata jsou jako lidé. Pavouci, hadi i draci jsou tak inteligentní, že mají vlastní jazyk, dokážou kriticky uvažovat a komunikovat s lidmi. Mají taky stejná práva jako kouzelníci.
  8. Ufňukaná Uršula je perverzní poltergeist. V Ohnivém poháru měla ve zvyku chodit do klučičích umýváren a bez jejich svolení je šmírovat. To vám přijde normální?
Harry Potter a Ufňukaná Uršula