Oblast 51: Co víme o tomto areálu s mimozemšťany?

Pavla Gabrhelíková

Pokud se příkláníte k teorii, že už dávno komunikujeme s mimozemšťany, akorát o tom nikdo pravdivě neinformuje, nebo dokonce věříte, že jsme tu jenom díky UFO, určitě jste o oblasti 51 už slyšeli. Proč je toto místo opředeno tolika záhadami?

  1. Přezdívá se jí Dreamland. Dělá to z ní ještě podezřelejší místo. Dreamland údajně kvůli básni Edgara Allana Poa, který píše o místě, na které není možné „otevřeně pohlížet a jehož tajemství není nikdy vystaveno slabému lidskému oku.“ Říká se jí taky Paradise Ranch, ale to údajně jen proto, aby byla přitažlivější pro lidi, kteří se sem mají vydat pracovat.
  2.  CIA neuznala, že tu působí, až do roku 2013. V minulosti se v této oblasti testovala letadla, která létala tak rychle a vysoko, že to němělo obdoby (kvůli tomu vznikaly i teorie, že tu lítali mimozemšťané). K čemu ale Oblast 51 slouží dnes? To nikdo neví. Tak proč CIA nemohla přiznat, že tu na něčem pracuje?
  3. To je UFO! V 50. a 60. letech se zde testovaly letouny U-2, které spoustu lidí zmátly a byly považovány za UFO. Nakonec se hlášení o pokusu o přistání mimozemské civilizace vysvětlila. Nicméně spousta pořád zůstává bez logického vysvětlení… Vláda to neobjasnila prý kvůli tomu, že se zde testovalo ještě něco tajnějšího, nebo proto, že šlo o skutečné UFO, které do Oblasti 51 létalo na návštěvy.
  4. Oblast 51 je známá jako přistávací plocha pro UFO až od 80. let. I přes starší hlášení o UFO získala oblast svou pověst až po televizním rozhovoru s Robertem Lazarem, který uvedl, že při práci poblíž Oblasti 51 viděl havarovat mimozemskou loď. Později to bylo vyvráceno, místu však jeho pověst zůstala.
  5. Je tu nuda. Lidé, kteří tu žijí a pracují, nemají zrovna nejzábavnější život. Nejde tu naladit televize ani rádio. Mají k dispozici pouze tenisový kurt a bowlingovou dráhu.
  6. Havárie mimozemšťana. Nadšenci do UFO věří, že při nehodě v Roswellu tu havarovala mimozemská loď. Vláda lhala o tom, co se tam stalo. Prý šlo o přístání tajné lodě. Ale pravdu se asi taky nedozvíme.
  7. Zemřeli tu dva civilisti. Dva muži tu zemřeli po vdechnutí chemikálií. Jejich manželky pak neúspěšně žalovaly vládu. Na Oblast 51 se evidentně vztahují jiná pravidla ochrany přírody…
  8. Testují se tu vesmírná zařízení. Kosmonauti tu simulují krajinu Měsíce. Zkoušejí, jak budou ve vesmíru fungovat technologie, a trénují přistání.
  9. Rozhodně tam nechoďte. Pokud byste se pokusili přejít přes neoblomnou stráž, dostanete pokutu jeden tisíc dolarů nebo si půjdete na šest měsíců posedět do vězení. S velkou pravděpodobností oboje.