9 nenávistných songů, kterými se muzikanti pomstili za zradu

Redakce

Zamilované písničky jsou krásné, ale ty naštvané mají prostě větší šťávu. A ještě lepší je, když je ona umělecká nenávist namířená jenom na jednu osobu. Podívejte se na nejdrsnější zdvižené prostředníčky hudební historie.

Jsou prostě umělci, které si nechcete naštvat. Místo toho, aby vám někdo jenom rozbil hubu a dorovnal účty, zvěční svou nenávist k vám v nějakém chytlavém a až překvapivě populárních songu.

A žít s tímhle vědomí asi není žádný med… Podívejte se, kdo musí nosit tíhu tohoto břemene.

1. Justin Bieber – Love Yourself

Píseň nese jasné sdělení: Už mi na tobě nezáleží. Její refrén začíná snad nejkousavějším stěrem pro generaci teenagerů: „Moje máma tě nemá ráda, a to má ráda úplně všechny.“ Protože pokud vás nemá ráda máma Justina Biebra, pravděpodobně by na vás plivla i matka Tereza.

A koho má při zpívání na mysli Justin? To se z něj nikomu nepodařilo dostat, ale prý je to někdo z jeho minulosti, koho by nerad špinil. Pokud budete mít tu šanci, zeptejte se jeho mámy, kterou z jeho přítelkyň nenáviděla nejvíc. A dejte nám vědět.

Justin Bieber – Love Yourself

2. Nicki Minaj – Stupid Hoe

Tak tady padají slova, které dámám do pusy fakt nepatří. Co všechno by s nenáviděnou osobou zpěvačka dělala, popisuje celkem bez skrupulí a detailně. Sice to nikdy nepřiznala, ale píseň je nejspíš namířená proti Lil´ Kim. Ta ale v televizní show prohlásila: „Pokud musíš napsat song s názvem Tupá motyka, tak jsi nejspíš sám tupá motyka.“ Poslechněte si ji a posuďte sami. Song je i na americkou rapovou scénu dost.

Nicki Minaj – Stupid Hoe

3. Mariah Carey – Obsessed

Písnička evidentně věnovaná někomu, kdo byl zpěvačkou posedlý, ale nesahá jí ani po kotníky. Text nás fakt pobavil, například:

Říkáš světu, jak moc ti chybím
Ale my jsme spolu nikdy nic neměli
Tak o co se snažíš?
Jsi jen malá ryba
Já jsem korporace
Jsem tisková konference
Ty jsi rozhovor

Prý tím mluví k Eminemovi, což Mariah nepotvrdila ani nevyvrátila. Ale historie a sled událostí okolo písničky tomu napovídají. Co má Eminem sakra za problém?!

Mariah Carey – Obsessed

4. Justin Timberlake – Cry Me A River

Určitě si pamatujete na Justinův vztah s Britney. Všechno dopadlo katastrofálně a až nápadně podobný událostem, které se děly, je text songu Cry me a river. Interpret vyzývá zpěvačku, aby mu vyplakala klidně celou řeku, stejně jí neodpustí její nevěru. Justin ale nikdy nepřiznal, že je song o Britney. V rozhovoru pro MTV se k tomu vyjádřil takto:“Nebudu jmenovat nikoho konkrétního, může to vycházet z toho, co se stalo vám, nebo ze scénářů, které člověka napadají, že by se mohly přihodit.“ Nicméně jeho koproducent potvrdil, že je píseň o Spears.

Justin Timberlake – Cry Me A River

5. Dave Grohl – I’ll Stick Around

Dave Grohl je známý pacifista a ňuňánek, sympatický anarchista a muzikant se srdcem na správném místě. A když takový člověk napíše hejtující song na něčí adresu, už to musí být fakt síla. Není mířená nikomu jinému než Courtney Love, bývalé partnerce frontmana Nirvany Kurta Cobaina. Některé teorie docela přesvědčivě tvrdí, že ho zabila právě ona. A song od Foo Fighters by to i potvrzoval. A Dave Grohl se za nenávist ke zpěvačce rozhodně nestydí, svému životopisci v roce 2009 přiznal: “Myslím, že není žádné tajemství, že I’ll Stick Around je o Courtney. Jen si přečti ten zasra*ej text,“ vzkázal jí. Což pravděpodobně Courtney i její právníci udělali…

Foo Fighters – I’ll Stick Around

6. John Lennon – How Do You Sleep?

Že John Lennon neodcházel z Beatles tak úplně na pohodu, se ví. Ale málokdo ví, že Paulovi složil i nenávistný song, ve kterém ho obviňuje za to, že má v hlavě vymleto, poslouchá svou matku a všechno, co vyplodí, jsou jenom kecy. Každé slovo je jedovaté jako nejméně deset hadích kousnutí. Hudebníci začali vést otevřený spor. A kdo vyhrál? No přece fanoušci.

How Do You Sleep_John Lennon

7. Taylor Swift – Mean

Že Taylor Swift píše texty a hudbu ze svého života, není žádným tajemstvím. Zpěvačka evidentně neunesla existenci hudebního kritika Boba Lefsetzla. Když v roce 2010 vyhrála Grammy a k té příležitosti i zpívala, pěkně její výkon ztrhal. Naštěstí to Taylor obrátila do nové písničky. Chytlavým, slavným a silným songem mu dala najevo, že není jen bezbranné kotě a umí vystrčit drápky. A musíme říct, že text je fakt pecka.

Taylor Swift – Mean

8. Guns’n’Roses – Get In the Ring

Že je Axel Rose, frontman a zpěvák Guns’n’Roses, trochu nervák, jste už možná slyšeli. Jeho problémy s udržením vzteku dosáhly plných obrátek ve skladbě Get In The Ring, kdy zaútočil na média. Není divu. Propíralo se v nich nejenom jeho nerváctví, chování na koncertech nebo třeba problémy v kapele, ale i drogová závislost a alkoholismus. V písničce vyhrožuje přispěvateli bulvárních plátků, že mu „nakope prdel“ a vyzývá ho k felaci. Jeho milenky pak popisuje jako „děvky se silikony, s odbarvenými vlasy a napíchané kolagenovými injekcemi.“ No jo, typický Axel.

Guns n Roses – Get In the Ring

9. Sully Erna – Crying Like A Bitch

Nepřítelem zpěváka kapely Godsmack je údajně Nikki Sixx z Motley Crue. V rozhovoru pro Blabbermounth připustil, že píseň vznikla jako reakce na události Crue Festu 2, kde byli Motley Crue jako hlavní hvězdy. Prý se tolik obávali o bezpečí, že nechtěli nechat hosty Godsmacku v zákulisí. Sully se kvůli tomu chytnul s Nikkim a vznikl song Crying Like a Bitch.

Godsmack – Cryin‘ Like A Bitch__