Fantastický Justin Timberlake dal Praze lekci z popu

josefmartinek

Lady Gaga, Kylie Minogue nebo Pharrell Williams mají své letošní koncerty v Česku ještě před sebou, už teď je ale jasné, že jim Justin Timberlake do ringu hodil pořádnou rukavici. V pražské O2 areně totiž předvedl velkolepou popovou show, kterou podpořil jistým muzikantským výkonem i nabitým setlistem. Vystoupení, z něhož se v průběhu stala akce pouze na stojáka, může v našich podmínkách směle kandidovat na událost roku.

Tonight the night’s, come on surrender, zpíval Justin Timberlake rozžhavenému davu, když projížděl ve švech praskající O2 arenou na pojízdném můstku. Singl Take Back The Night z loňského duhého dílu alba The 20/20 Experience někteří díky zvuku ála tanečí osmdesátky přirovnávají k tvorbě Michaela Jacksona, za jehož nástupce bývá zpěvák považován. A jak ukázal třetí červnový večer, něco na tom bude.

Už dlouho se totiž na popové scéně neukázala taková hvězda, která by dokázala vyvolat davové šílenství, vyhýbala se prvoplánovosti a udávala směr žánru propojováním s prvky Rn’B a soulu. Timberlake je kromě toho stoprocentní profesionál a perfekcionalista, což dokázal nejen tím, že diváky nenechal čekat a na scéně se s úvodní písničkou Pusher Love Girl zjevil jen pár minut po půl deváté, přesně jak pořadatelé avizovali, ale především vším, co během dvou a půl hodin předvedl.

Během velkolepé show, která nepostrádala spoustu šikovných hudebníků a tanečníků, pochopitelně nemohly chybět starší hity v čele s Cry Me A River nebo My Love, prostor ale dostalo i hodně novinek z obou dílů The 20/20 Experience. A možná překvapilo, že zatímco studiová podoba víc sluší těm z první kolekce, naživo fungovaly ty z méně úspěšné dvojky snad ještě silněji. Obzvlášť, když je Timberlake podpořil vlastním muzikantským zapojením – úderná Drink You Away, při níž se opřel do kytary, oslnila téměř rockovou energií, zatímco aktuální singl Not A Bad Thing nabídl jednoduchý riff a s ním i vítané odlehčení.

Jestli si někdo pod pojmem stadionový koncert představí stav, kdy publikum odzpívá s hvězdou večera celý setlist, možná si všiml, že část Timberlakeova programu k tomu nevybízí – hutnými beaty vyšperkované produkce Timabalanda zkrátka nejsou tak zpěvné a s kousky typu TKO se publikum rozezpívá hůře. I tak to ale bylo velkolepé, koncert gradoval tak, že v druhé půlce se z O2 areny stal jeden velký bouřící kotel. Místa na sezení se rázem proměnila v místa na tančení.

Velkolepou tečku za velkolepým koncertem, při němž si JT dal i coververzi Human Nature od Michaela Jacksona, napsala hymna Mirrors; sotva se rozezněly její tóny, aréna propukla v nadšený jásot. Timberlakeova první návštěva Česka byla zkrátka velkým hudebním svátkem a už teď může tenhle chlápek podat hrdě přihlášku do klání o popový koncert roku na našem území.

Justin Timberlake
Praha, O2 arena, 3. června 2014

Témata:,