Asian Dub Foundation přijedou s novou deskou na Rock for Churchill

Redakce

Festival Rock for Churchill oznámil další vystupující 16. ročníku, který proběhne 28. a 29. srpna ve Vroutku na Lounsku. Do přírodního areálu Myslivna zavítají Asian Dub Foundation, kteří v květnu vydávají novou desku More Signal More Noise, a francouzská desetičlenná ska kapela Babylon Circus. Tato dvojice doplňuje již dříve zveřejněné Royal Republic, Horkýže Slíže, Tata Bojs a N.O.H.A.  

Asian Dub Foundation se do Vroutku vrací po šesti letech. „Tahle kapela je pro nás srdeční záležitost. Jejich parádní show z roku 2009 patří jasně mezi nejlepší tři koncerty historie Rock for Churchill. Když jsme se dozvěděli, že jim vychází nová deska a že jedou v létě turné se zakládajícími členy na palubě, nemohli jsme odolat, říká k výběru kapely hlavní organizátor Kamil Šír.

Na novince slibuje kapela návrat k militantnímu dubovému zvuku okořeněném současnými hudebními vlivy a nekompromisní texty. Asian Dub Foundation vystoupí s původními členy DR Das (basa), Rocky Singh (bicí), Ghetto Priest (zpěv) a novým členem Fluteboxer Lee (flétna & beatbox). (red)