Benátská noc se stěhuje do Vesce, Sting ani Elton John nepřijedou

Redakce

Festival Benátská noc se po devatenácti letech přestěhuje z Malé Skály u Jablonce nad Nisou do přírodního areálu ve Vesci u Liberce.

Podle pořadatelů akce jsou důvodem "tři roky v blátě, hrozba povodní, finanční nároky některých majitelů pozemků a v neposlední řadě plánovaná průmyslová výstavba". Vstupenky s původním místem zůstávají v platnosti, změna místa však podle pořadatelů neznamená nárok na vrácení peněz.

"Abychom nadále udrželi vysoký standard festivalu a komfortní prostředí pro návštěvníky, změna je nevyhnutelná. Volba padla na nový přírodní areál ve Vesci u Liberce, kde proběhlo mistrovství světa v klasickém lyžování 2009. Tento areál splňuje veškeré naše podmínky, zachování přírodní scenérie, spádovost, kvalitní zázemí pro návštěvníky a ostatní pro další rozvoj festivalu," píše ředitel akce Pavel Mikez na webu Benátské noci.

Ani letos ovšem pořadatelé festivalu nezklamali a u fanoušků si snažili udělat lepší dojem, když zveřejnili informaci, že na akci se snažili dostat Stinga, Eltona Johna nebo Bryana Adamse. Zima ale byla dlouhá, jednání se táhla a na Benátské noci tak vystoupí Daniel Landa, Jarek Nohavica, Kabát, Arakain nebo No Name. (sli)