Co dělat, abyste se zalíbili lidem okolo sebe?

Eva Vogelová

Chcete být ve společnosti oblíbení? Můžete toho dosáhnout, ale je potřeba na sobě trochu zapracovat. Pokud k tomu nemáte přirozené vlohy, bude to pro vás náročné. Co všechno musíte udělat, aby vás lidé měli rádi, obdivovali a opěvovali?

Měli byste vypadat originálně

Není jedno, jak vypadáte. Pohádky, které vypráví o tom, že na vzhledu nezáleží, jsou pouze pro děti. Hezcí lidé to mají v seznamování a oblíbenosti jednodušší. Automaticky ostatní přitáhnou svojí krásou. Pokud však nevypadáte jako výstavní modelové, nevadí, oblíbení můžete být i tak. Stačí, aby na vás bylo něco originálního. Mladé lidi přitahuje jinakost, chtějí se přátelit s jedinečnými bytostmi. Na první pohled by mělo být jasné, že jste jiní než ostatní. Můžete si udělat velmi nápadný účes, ale takový, aby vám i slušel. Změňte styl oblékaní, mějte svůj vlastní. Muži mohou projevit svoji kreativitu a zastřihnout si originálně knírek. Každá změna by vám však měla slušet a neměla by být přehnaná.

Nestěžujte si a nalaďte se na pozitivní myšlení

Pokud chcete být oblíbení, musíte kvůli tomu něco vydržet. Přestaňte si stěžovat na to, že život není fér. Nezahrnujte okolí svými starostmi. Nikdo se nechcete přátelit s člověkem, který si neustále stěžuje na to, že je chudák. Svěřit se se svými starostmi můžete pouze s nejbližším, kteří vás mají skutečně rádi. Snažte se mít neustále dobrou náladu, usmívejte se a výrazně projevujte radost. Lidi to táhne k pozitivním jedincům, protože mají svých starostí dost a chtějí se nechat od někoho nakazit dobrou náladou. Když ostatním dopřejete, aby se s vámi cítili dobře, budou se na vás lepit jako vosy na bonbon.

Oplývejte sebejistotou

Pokud vám sebejistota chybí, zkuste ji alespoň hrát, protože bez ní oblíbení nikdy nebudete. Lidé mají rádi ty, kteří jsou si sami sebou jistí a hrdě si stojí za svými názory. Nezáleží na tom, že se někdy spletete, důležité je umět svoje nápady dobře prodat. Ostatní chtějí mít vedle sebe někoho, kdo působí silně a má na ostatní vliv.

Mluvte, ale nezapomeňte ostatní i poslouchat

K tomu, abyste byli oblíbení, musí být slyšet váš hlas. Rozhodně byste neměli být zamlklí, ale ani zbytečně moc upovídaní. Zůstaňte ve zlatém středu. V pravou chvíli mlčte a naslouchejte ostatním. Vaše okolí se vám může začít zpovídat, odhalí své nitro a svěří se vám se svými potížemi. Ukažte, že se umíte v takových chvílích dobře zachovat. Snažte se ostatním naslouchat a projevte empatii. Možná vás to nebude bavit, ale občas to budete muset přežít, abyste se stali v kolektivu oblíbenými.

Vtipkujte

Lidé se rádi baví. Snažte se dělat různé vtipy a vyprávějte zábavné historky. Pokud nejste příliš dobří vypravěči a nezažili jste moc vtipných zážitků, nějaké si vymyslete. Večer před spaním si vždy nachystejte něco zábavného, co další den svému okolí přednesete. Pokud se ostatní budou smát, máte vyhráno. Když je v práci či ve škole smutná atmosféra a lidé jsou frustrovaní a pod tlakem, rozveselte je. Díky vám se tam budou těšit, protože odlehčíte napětí v místnosti. Vašim kolegům se bude lépe pracovat a za to vás budou mít rádi.

Témata:, ,