6 důvodů, proč je jaro tím nejlepším obdobím pro lásku

Lucie Bryndová

S příchodem května jste určitě stihli zaznamenat, že se to kolem vás hemží zamilovanými páry. Ale období lásky květnem nekončí. Teplé sluneční paprsky doslova vybízí k radosti, venkovním svatbám, romantickým procházkám i k seznámení. Pokud jste právě nezadaní a toužíte po lásce jako trám, vsaďte karty právě na jaro. Čím to je, že právě toto období lásce nejvíce přeje?

  1. Lidem se zapalují lýtka. Všimli jste si, že na vás taky nějak leze jaro? Po cestě do práce se usmíváte na kolemjdoucí, a tak nějak víc se zájmem pozorujete své okolí? Ne, nezbláznili jste se. To je příroda. Právě na jaře mají živočichové tendenci zakládat rodiny. A to se nevyhýbá ani lidským bytostem. Vaše tělo přirozeně touží po reprodukci, třebaže jste se ještě nestačili vzpamatovat z ošklivého rozchodu. Nebraňte se tomu a užívejte si ten hezký pocit.
  2. Zahrádky restaurací a kaváren ožívají. Přesto, že není každý den zrovna azuro, o poznání tepleji venku je. A s teplým počasím zahajují restaurace, kavárny i vinárny sezónu zahrádek. Nejen, že si tak užijete delší pobyt na čerstvém vzduchu, byť si jen odskočíte z práce na polední menu do restaurace, ale zároveň budete více na očích, což vám přinese větší příležitost potkat svou spřízněnou duši.
  3. Vzduchem proudí vůně jara. Žádné roční období nevoní právě tak jako jaro. Kdy jindy jsou rozkvetlé stromy a keře, když ne právě na jaře? Nejen, že příroda po zimě začíná kouzlit paletou těch nejpestřejších barev, ale také nepřeberným množstvím vůní. Pokud zrovna netrpíte sezónními alergiemi, nasávejte jaro plnými doušky. Radost a pozitivní energii, kterou získáte z přírody, pak není možné přehlédnout.
  4. Je čas začít něco nového. Utápět žal z nepovedeného vztahu jde v zimě o něco lépe. Na zahřátí se posilnit alkoholem, zabalit se doma do deky a truchlit není žádný problém. Ale jarní ožívající příroda má mocné kouzlo, které i toho největšího ufňukánka ven dostane. Zapomeňte na to, co bylo, odhoďte svetr a tlusté pletené ponožky od babičky, naplánujte si pravidelné tréninky ve fitku či v přírodě, najděte si v kuchařce nebo na internetu nějaké parádní lehké recepty a vzhůru za lepšími zítřky.
  5. Váš šatník začíná hrát barvami. Barevná příroda, svěží vzduch a obloha bez mráčků jsou skvělou motivací, jak si osvěžit šatník. Zjistili jste při úklidu zimního oblečení, že nutně potřebujete nové šaty, trička nebo košile, protože máte všechno jen v černé a šedé barvě? To je skvělá příležitost k tomu, abyste se vydali na nákupy. Ne nadarmo se říká, že šaty dělají člověka. Pokud chcete někoho zaujmout, vyjádřete to svým perfektním jarním outfitem!
  6. Příroda vybízí k venkovním aktivitám. A ty přece chcete s někým sdílet! Načerpat vůni lesa při projížďce na kole, vychutnat si svěží svačinku v přírodě, nechat vlát vlasy ve větru na bruslích nebo lézt po skalách a kochat se nekonečným výhledem zákonitě nemůžete jen tak sami. S přáteli to sice taky jde, ale s někým, z koho se vám tají dech, dostanou všechny tyhle aktivity trochu jiný nádech.