Co dělat s partnerem těsně před spaním, aby vám to spolu lépe fungovalo?

Eva Vogelová

Na partnerském vztahu je potřeba neustále pracovat. Dlouhodobé vztahy nejsou šťastné, pokud do něj pár odmítá vložit hodně energie. Když máte pocit, že procházíte společnou krizí, měli byste něco změnit. Pokud nemáte čas se svému partnerovi věnovat během dne, nesmíte ho zanedbávat aspoň večer.

  1. Nepracujte a nehádejte se

Před spaním byste neměli pracovat, ale věnovat se svému partnerovi. Řešení pracovních úkolů si nechte na ráno, protože vašeho partnera by to mohlo pěkně štvát. On by se s vámi chtěl třeba mazlit nebo vám něco sdělit, ale vy mu nevěnujete dostatek času. Lehněte si spolu do postele a promluvte si o tom, jaký jste měli den. Neřešte žádná nepříjemná témata a rozhodně se o ničem nehádejte. O hádce budete přemýšlet celou noc a nevyspíte se. Když jste nevrlí a naštvaní, těžko se vám bude usínat.

  1. Schovejte veškerou elektroniku mimo dosah

Spousta lidí před spaním tráví čas na sociálních sítích. Pár leží vedle sebe a zkoumá, jak prožili den ostatní. To se děje i v případě, že se dvojice celý den neviděla. Měli byste čas před spaním trávit spolu a bez elektroniky, jinak se navzájem začnete vzdalovat. Pokud se budete více věnovat sociálním sítím než sami sobě, může to mít pro váš vztah fatální dopad. Určete si pravidlo, že po osmé nebo deváté hodině večerní se na mobilní telefon už nepodíváte, ale budete se věnovat pouze sami sobě.

  1. Dělejte si každý večer masáž

Bylo by přínosné, abyste se dohodli na večerním rituálu, který spolu budete provozovat každý den. Před spaním se vzájemně třeba namasírujte. Budete se střídat, jeden večer budete masírovat vy a druhý váš partner. Masírovaný člověk si řekne, co konkrétně by si přál na svém těle uvolnit. Pokud nemáte o takovou činnost zájem, vyberte si jinou. Můžete se dívat každý večer na jeden díl nějakého seriálu. Neporučujeme ale, abyste si na každovečerní činnost vybrali intimní hrátky v posteli. Milovat se vždy před spaním ve stejnou hodinu není dobrý nápad. Po čase by se z toho stala rutinní záležitost a přestalo by vás to bavit.

  1. Usínejte spolu

Choďte do postele společně. Když budete usínat vedle milovaného člověka, bude se vám spát lépe. Můžete se k sobě přimáčknout. Nemusíte spolu mluvit, úplně stačí, když vzájemnou lásku uctíte. Když spolu během dne moc času netrávíte, společné usínání je pro vás možná důležitější, než si myslíte. Pokud by jeden z vás chodil spát později, může to toho druhého štvát, protože ho budete obtěžovat hlukem. Můžete ho vzbudit, i když se budete snažit být velmi tišší. Udělejte pro svůj vztah alespoň to, že se domluvíte, v kolik hodin budete chodit každý den spát. Nejenže to zlepší atmosféru ve vztahu, ale ještě si dáte dohromady spánkový režim.

Témata:, ,