Co se děje na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech

mim

Oficiální hudební klub MFFKV Kaiser 54 otevřel v sobotu 29. června brány prvním návštěvníkům festivalu a zahájil tím týden dlouhou sérii nabitého hudebního programu. Ve vyprodaném klubu se o uvítací vystoupení postaral Vladimir 518 s živou kapelou a Matějem Ruppertem. Živelné vystoupení plné legendárních hitů i novinek z poslední desky doplnila unikátní světelná show audiovizuálního umělce Jana Hladila.

Hudební pop-up klub Kaiser 54 obsadil novorenesanční budovu Císařských lázní, která je jinak celoročně veřejnosti uzavřena. Jde tedy o jedinou příležitost podívat se dovnitř a zároveň si v tomto prostředí užít skvělé koncerty českých a slovenských kapel.

Odpolední program plný filmů

Letošní ročník nabídne navíc rozšíření programu o afterparties, kde se za pultem vystřídají legendární čeští DJs jako Sifon, Robot, Double J nebo Lumiere, i mladá a talentovaná želízka v ohni místní undergroundové scény. Aid Kid a DJ Lumiere připravili pro Kaiser 54 exkluzivní mixy, které si můžete poslechnout na Soundcloudu.

Odpolední program nabídne promítání dokumentárních filmů – promítat se bude široké spektrum filmů. Za zmínku stojí například Tata Bojs – čtvero jarních období nebo dokument o legendárním labelu Stones Throw Records, Our Vinyl Weighs a Ton.

PROGRAM KONCERTŮ KAISER 54

  1. 7. – WWW, Ohm Square
  2. 7. – Tata Bojs, Katarzia
  3. 7. – Josef Sedloň, Fatty M, Bidlo, Lumiere, Subgate
  4. 7. – Midi Lidi, Mutanti hledaj východisko
  5. 7. – Yzomandias, Nik Tendo

PROGRAM AFTERPARITES KAISER 54

30. 6. – Tuco, C. Monts

1. 7. – Sifon, Aid Kid, Karaoke Tundra

2. 7. – Orion, Double J, Robot

4. 7. – St Jakob (live), Oliver Torr (live), OGJ (live), PSJ (dj set)

5. 7. – XYZ invites: NCOL, Jorgos