Herci, kteří excelovali jen v jedné roli

David Šohaj

Tito herci během kariéry pořádně vynikli jen v jedné jediné roli, a dnes je tak hollywoodští producenti obsazují pouze do podobných nebo stejných postav. Může za to nedostatek talentu, slabá přizpůsobivost nebo prostě v té životní roli vynikli natolik, že je dnes už diváci nechtějí vidět v žádné jiné poloze? Těžko říct.

Zach Galifianakis

Filmový trhák Pařba ve Vegas z roku 2009 překonal všechny tehdejší hollywoodské rekordy. Všichni herci v hlavních rolích na tom rozhodně mají velký podíl, jedna postava přece ale jen vynikala nad ostatními. Alan se představil jako nedospělý a možná ne úplně duševně vyrovnaný bratr nevěsty, který se rozhodl rozlučkový mejdan ženicha posunout na jinou úroveň. A to se mu taky povedlo. Zach Galifianakis měl taky účast jistou i v docela úspěšných pokračováních této filmové ságy. Jako někoho jiného si jej ale už dovedeme představit jen velmi stěží. Nedávno sice dostal angažmá ve filmech V pasti času, Birdman nebo Zilionáři, většina diváků ale reagovala úplně stejně – „Hele, vždyť to je Alan!“ Tedy alespoň těch, kteří posledních deset let nestrávili někde v jeskyni.

Michael Cera

Snímek Superbad nám v roce 2007 představil tak trochu nový typ rodinné komedie pro náctileté. Mladý kanadský herec Michael Cera si ve filmu zahrál Evana, docela stydlivého kluka, který to moc neumí s dívkami – a rád by to změnil. Než tedy odejde na vysokou, rozhodne se začít žít naplno a něco málo si taky užít. Samozřejmě je z toho šílené dobrodružství. Evanova postava je ale natolik výrazná, že Michael se vlastně stal novým prototypem pro spořádaného kluka, který je možná jen ve špatný čas na špatném místě.

Sylvester Stallone

Sylvester Stallone je obrovská legenda a třeba o nedostatku talentu se u něj rozhodně mluvit nedá. Málokdo si při pohledu na něj vybaví jiné jméno než Rocky Balboa. Stallone má na kontě samozřejmě i další neméně slavnou postavu, třeba Ramba, ale Rocky je holt Rocky.

Will Ferrell

Oblíbený herec a filmový producent v jednom je trochu jiný případ. Na kontě má slušnou řádku úspěšných trháků – Bratři z donucení, Benga v záloze, Na hřišti nebo třeba Táta je doma. Vždycky je to ale stejné – šílená postava se šíleným humorem a charakterem. A přesně tady je Will jako ryba ve vodě. Tohohle herce si opravdu jen těžko dovedeme představit v nějaké jiné roli. Vzhledem k tomu, že u většiny svých filmů se podílí i na tvorbě scénáře, nejspíš mu to tak vyhovuje.

Témata:, ,