Dárky na poslední chvíli: 5 knih, které můžete dát svým blízkým pod stromeček

Eva Vogelová

Štědrý den už nám pomalu klepe na dveře. Nemáte ještě nakoupené dárky? Nechceme vás strašit, ale už nezbývá moc času. Měli byste se po nich začít poohlížet. Pokud si vaši blízcí alespoň občas rádi přečtou nějakou tu knihu, nebudete to mít těžké. Poradíme vám s výběrem děl, které vám rozhodně příbuzní o hlavu neomlátí.

  1. Jo Nesbø – Žízeň

Pro všechny, kteří milují kvalitní detektivky, jsou vhodné knihy od norského spisovatele Jo Nesbø. Žízeň je momentálně jeho nejnovějším dílem. Hlavní postavou není nikdo jiný než šikovný detektiv Harry Hole. Ten plánuje s policejní prací už konečně seknout a věnovat se hlavně rodině. Nevyjde mu to, protože v Oslu někdo zavraždí několik žen, které se s vrahem scházely pravděpodobně přes Tinder. Zajímá vás, kdo bude vrah? Pořiďte knihu svým blízkým a pak si ji od nich můžete půjčit a dozvíte se to.

  1. Stephen King – To

Čtou vaši blízcí rádi horory? Pak kniha To je pro ně ideálním dárkem na Vánoce. Nemusíte se bát, že by dílo od Stephena Kinga nezaujala náročného čtenáře. Román se odehrává ve městečku Derry. Objevuje se tam zlo, které vraždí malé děti. Parta sedmi mládežníků se ho pokusí zastavit. Nakonec se jim to podaří. To však stále není mrtvé. Děti si daly společnou přísahu, že když se vrátí, oni také a zabijí ho. A To se po několika letech opravdu vrátilo. Podle této slavné knihy se natočil i stejnojmenný film. Ten je sice dobrý, ale kniha je ještě mnohem lepší.

  1. Lauren Graham – Rychleji mluvit nedokážu

Lauren je hvězda seriálu Gilmorova děvčata. Napsala soubor esejí. Tematicky se zaměřují na lásku, rodičovství a život ženy v Hollywoodu. To není vše. Svoji knihu autorka ještě doplnila historkami z natáčení Gilmorových děvčat. Čtenář se u tohoto díla pobaví. Pokud máte někoho blízkého, kdo je blázen do Gilmorek, máte pro něj jasný dárek.

  1. Anna Linhartová – Řešíš / Hřešíš

Herečka Anna Linhartová napsala originální kuchařku. Pokud někdo z vašich blízkých rád vaří a experimentuje v kuchyni, máte vymyšlený dárek. Kniha je zaměřena obzvláště na mladé, ale potěší určitě i starší. V kuchařce najdete dva protipóly. Jeden je vhodný pro období, kdy zrovna řešíte svoji váhu a zdravý životní styl. Druhý naopak potěší ty, kteří mají rádi dobroty a kašlou na kila. Každý si v knize Řešíš / Hřešíš, určitě najde své.

  1. George R. R. Martin – Hra o trůny

Hra o trůny je momentálně nejpopulárnějším seriálem všech dob. Ztvárňuje násilné boje mezi vládnoucími rody o moc. Na severu se objevují nemrtví, kteří mohou ohrozit celé lidstvo.  Spletité intriky a úmrtí několika hlavních hrdinů si získaly spoustu fanoušků. Málokomu se tento seriál nezamlouvá. Četli však vaši blízcí i knihy? Seriál za chvíli skončí. Není momentálně správný čas na to, aby začali číst celou ságu Píseň ledu a ohně? Ta je totiž mnohem lepší než samotný seriál. Některé dějové linie tam jsou mnohem více rozvedené. Pokud máte vedle sebe zarytého fanouška seriálu Hra o trůny, doporučujeme, abyste mu koupili všech pět knih. Není to sice levná záležitost, ale rozhodně stojí za to.