Drama na Brit Awards: Madonna se zřítila ze schodů

Redakce

Letošní Brit Awards ovládl sympatický písničkář Ed Sheeran, který uspěl v kategoriích Zpěvák a Album roku. S desku X se před několika dny představil i v České republice, krásný foto-report z holešovické areny si prohlédněte tady.

Třiadvacetiletý Sheeran loni třikrát vyprodal newyorskou Madison Square Garden, stal se nejposlouchanějším interpretem internetu a ovládl mnoho hitparád. Své debutové album pojmenované pouze znakem + s hitem Lego House vydal v roce 2011. Loňské druhé album má opět úsporný název X a vzešly z něho hity Sing a Thinking Out Loud. Britským objevem rokem se stal zpěvák Sam Smith, jenž nedávno ovládl Grammy.

O vzrušení se během slavnostního večera postarala během svého vystoupení Madonna, která po prvních taktech písně Living For Love spadla pozadu z několika schodů. Rychle se ale vzpamatovala a pokračovala ve zpěvu. Na Instagramu pak fanoušky ujistila, že je v pořádku. Za pád mohl pevně přivázaný plášť, který měla kolem krku; podle scénáře jí ho měl jeden z tanečníků strhnout, bohužel s ním ale stáhnul i Madonnu. Během ceremonie vystoupili například i rapper Kanye West či zpěvačka Taylor Swift. (red)

Brit Awards za rok 2014

Album roku: Ed SheeranX
Zpěvačka: Paloma Faith
Zpěvák: Ed Sheeran
Kapela: Royal Blood
Zahraniční zpěvák: Pharrell Williams
Zahraniční zpěvačka: Taylor Swift
Zahraniční kapela: Foo Fighters
Cena kritiků: James Bay
Video: One DirectionYou and I
Singl: Mark Ronson a Bruno MarsUptown Funk
Nováček roku: Sam Smith