Důvod, proč na vás nesedí definice vašeho znamení? Máme odpověď pro každého

Pavla Gabrhelíková

Mají vás za pedanty, lidi do větru nebo citlivky? Nic není černobílé! Je čas učinit těmto stereotypům přítrž. My víme, že i Panny dokážou být nepořádné, Blíženci svědomití a Raci zásadoví.

 1. Beran. Jste dobrodruzi. Ale odsud posud. Rádi zkoušíte nové věci a všichni v okolí vás považují za odvážlivce. Jenže jsou věci, na které ani vám odvaha nestačí. Například poprat se s deseti chlapy, skočit s padákem z letadla nebo zeptat se ženské, jestli je těhotná nebo jenom tlustá.
 2. Býk. Všichni vás mají za tvrdohlavé mezky. Ale vždycky to tak není. Umíte naslouchat a nahlížet na situaci i z pozice ostatních. Rádi necháte vybrat restauraci někoho jiného, rádi se vzdáte volby večerního filmu. Ve skutečnosti jste otevření všem novým nápadům.
 3. Blíženec. Máte pověst toho, kdo nedotahuje věci do konce, a to ať už jde o kariéru nebo o vztahy. Nicméně vy máte ve skutečnosti naprosto jasno v tom, co chcete. Jen chápete, že všechno nejde hned. Proto pořád čekáte na pravou pracovní příležitost nebo velkou lásku. Ale jakmile se vám to podaří, už se toho nevzdáte.
 4. Rak. Lidé jsou přesvědčení, že jste zapřísáhlí romantici, co se nemilují jinak než u hořících svíček. Mají vás taky za nenapravitelné naivky. Vy jste přitom mnohem praktičtější, než by se mohlo zdát! Máte sice rádi, když je kolem vás hezky, nicméně lásku na první pohled berete vlažně a jen tak si někoho do života nepustíte.
 5. Lev. Jste největší sobci celého zvěrokruhu. Ale není to tak černobílé! To, že jste v práci draví a jdete za svým, ještě neznamená, že byste se pro svou rodinu a přátele nerozkrájeli. Upřímně řečeno – potřeby nejbližších často stavíte před ty svoje.
 6. Panna. Pravidla, pravidla pravidla – to je vaše, že? Ale upřímně řečeno, i vy dokážete pohodit oblečení na židli, mít rozházené věci v šuplíku nebo přijít pozdě. Okolí si na vás pak velmi rádo smlsne. Ale i vy jste jenom lidé.
 7. Váhy. Je o vás známo, že se velmi těžce rozhodujete. Ale co se týče důležitých životních kroků, jste pevní jako skála. O podstatných věcech se dokážete rozhodnout rychleji než kdokoliv jiný.
 8. Štír. Jste dost prostořecí a na okolí působíte tak, že je vám absolutně jedno, co si o vás myslí sousedka, váš šéf nebo bývalí spolužáci. Ale ani vy nejste tak úplně bezcitní a na názorech vašich nejbližších vám záleží víc než dost. Nebojte, Štíři, my víme, že pod tím studeným hrudníkem vám bije vřelé srdce.
 9. Střelec. Kdyby měli vaši kamarádi jmenovat toho, kdo má největší fóbii ze závazků, byli byste to vy. Není to ale tak úplně pravda. Jen jste v navazování životních svazků opatrní a chcete mít jisotu, že si nenabijete. Až se pro někoho rozhodnete, navléknete mu snubní prsten dost brzo a s absolutním klidem v srdci.
 10. Kozoroh. Na ty, kteří vás moc neznají, působíte trochu nudně. Nejste ten typ člověka, který na baru navazuje hluboké debaty s naprostými cizinci. Potřebujete víc času. Pak ale máte tolik historek a vtípků, že nevíte, kdy přestat! Chcete jen vědět, že můžete svým posluchačům věřit.
 11. Vodnář. Nejste právě nejvřelejší. Alespoň pro vaše známé. Vaši nejbližší ale ví, že se změníte v ledovou královnu jen tehdy, když někdo narazí na vaše slabé místo. Raději se chováte chladně, než abyste měli znovu zlomené srdce.
 12. Ryby. Jste považováni za „sociální motýlky“. Jakmile někam přijdete, všichni vás rádi vidí a chtějí s vámi mluvit. Ve skutečnosti se ale považujete za společensky neohrabané a na veřejnosti nechcete být déle než je nezbytně nutné. Před velkou skupinou dáváte přednost posezení ve dvou. Proto málokdy vydržíte na velkých neosobních firemních večírcích a ve velkých klubech.