Havel, Langerová a další napsali kvůli Kubišové Vondráčkové. Přečtěte si dopis

Redakce

Zpěvačka Helena Vondráčková dostala otevřený dopis od desítek svých kolegů. Napsali jí ho kvůli jejím soudním sporům s bývalou kolegyní a kamarádkou Martou Kubišovou. Pod dopisem je podepsaný např. exprezident Václav Havel nebo zpěvačky Lucie Bílá a Aneta Langerová. Všichni Helenu vyzývají, aby zvážila soudní spory s Martou. Vrchní soud v Praze se bude už příští týden zabývat odvoláním ve sporu Kubišové a Agentury MM Praha, jejíž majitelkou je právě Helena Vondráčková. Agentura se po Martě domáhá náhrady škody ve výši 1,3 miliónu korun kvůli zrušenému turné skupiny Golden Kids .

Otevřený dopis paní Heleně Vondráčkové

S velkým překvapením sledujeme Vaše soudní spory s paní Martou Kubišovou. Hodnotu peněz jste v nich povýšila nad přátelství i obyčejnou lidskou slušnost vůči člověku, který vám byl kdysi blízký, nikdy neublížil a přesto, že ho potkal nepříznivější osud než Vás, nepřestal se k Vám hlásit. Jako by Vám, již pětačtyřicet let respektované umělkyni, byla cizí velkorysost a přirozená noblesa osobností, které něco umí a něčeho v životě dosáhly. Nechce se nám věřit, že Helena Vondráčková potřebuje usilovat o dosažení trestu pro Martu Kubišovou. Žádné soudní rozhodnutí Vám nezajistí přízeň lidí, které tímto svým postojem lidsky ztrácíte. Zvažte podávání žalob a přejděte znovu svou řeku Jordán.

Odpoveď Heleny Vondráčkové pro rádio Frekvence 1

Na dopis, který jsem si přečetla v médiích a kde jsem vyzývána k tomu, abych zastavila žalobu proti paní Martě Kubišové, odpovím citací soudce Městského soudu v Praze, který na adresu paní Kubišové uvedl:
„Stačila elementární míra lidské slušnosti ze strany paní Kubišové a k soudu vůbec nemuselo dojít“. To samé platí i v tomto případě. Na jakoukoliv snahu o smírné a přátelské řešení, nám bylo odpovědí jen arogantní chování a šíření lží v médiích. Jakéhokoliv pokusu o nápravu vzniklé situace, jsme se nedočkali nikdy. Zcela veřejně se zde zastáváte člověka, který nedodržuje dohody, nechová se korektně a úmyslně šíří nepravdivé informace. I to svědčí o morálním stavu naší země. Důrazně se tímto ohrazuji proti vašemu tvrzení, že mi jde jen o peníze. O ty mi nejde vůbec. Jde mi hlavně o spravedlnost a pravdu. Tedy o to, co je vám pravděpodobně zcela lhostejné a zjevně tyto hodnoty neuznáváte. Z důvodů, které jsou výše uvedeny, se nemohu podřídit vašemu nátlaku a musím tento dopis považovat za pokus o ovlivnění soudního řízení. A to i vzhledem k době jeho uveřejnění a ke skutečnosti, že někteří ze signatářů tohoto dopisu vystupovali u soudního řízení jako svědci a paní Kubišové poskytovali vědomě nepravdivé svědectví.