Festival Nouvelle Prague začíná v pátek. Bude se hrát i mluvit o hudbě

Redakce

Druhý ročník showcasevoého festivalu Nouvelle Prague, který si klade za cíl představit světu nové zajímavé kapely a vést diskuse o hudbě, je za dveřmi; proběhne 7. – 8. listopadu 2014 v prostorách pražského pivovaru Staropramen.

Seznam a časy diskusních panelů na Nouvelle Prague 2014

Zaujmout se budou snažit především zámořské kapela: The Plastics z Jihoafrické republiky, z Kanady přiletí rockoví Slow Down Molasses a velmi originální The Visit, z Austrálie do Prahy dorazí poprockoví Ball Park Music a již poměrně známí Calling All Cars. Publikum se budou snažit roztančit také elektroničtí Skyroads z Izraele. Ze zahraničí se představí i belgičtí Balthazar v roli headlinerů a speciální host festivalu The Feud z Velké Británie.

Pražská konference o popu Nouvelle Prague dostala evropskou cenu

Možnost představit se domácím i zahraničním hostům – promotérům či manažerům – dostanou také čtyři tuzemské showcasové kapely a jeden headliner. Na podiu Nouvelle Prague tak vystoupí Kittchen, který byl letos nominován na ceny Apollo za nejlepší album roku 2013, ostřílené táborské trio Please The Trees v čele s frontmanem Václavem Havelkou, Vložte kočku, kteří si za svoji loňskou desku odnesli cenu Vinyla i Anděla v kategorii elektronické hudby, a talentovaní olomoučtí Nylon Jail. Jako druhý headliner festivalu vystoupí domácí kapela Zrní. Ta na Nouvelle Prague pokřtí v hodinu a půl trvajícím koncertu plném hostů a dalších překvapení své nové album Následuj kojota.

Zrní: Kladno je škola krásy v hledání nehezkých věcí

Letos poprvé se budou také udělovat Ceny Nouvelle Prague, v kategoriích Venue roku, Počin roku a Osobnost roku. Nominovat na Ceny Nouvelle Prague mohou již nyní všichni registrovaní delegáti, ti pak budou přímo v průběhu konference hlasovat o vítězích. 

Vstupenky na celý dvoudenní program Nouvelle Prague včetně konference jsou určeny pro všechny zájemce z řad široké veřejnosti. Zakoupit je lze po registraci za 1 190 Kč. Jednodenní vstupenky pouze na festivalovou část jsou za 270 Kč, dvoudenní pak za 370 Kč.