Galerie: Cosplayerku odsuzují za to, že jsou její kostýmy moc sexy

Pavla Gabrhelíková

Holly Wolf je jednou z prvních cosplayerek, které se svým uměním regulérně živí. Na Facebooku, YouTube, Instagramu a Twitteru má obrovskou základnu fanoušků. „Miluju hraní videoher a vydělávání peněz, takže proč to nespojit,“ nechává se slyšet ve videu pro magazín Vice.

Člověk by si řekl, že fanoušci coyplaye, neboli převlékání se pro různé příležitosti za svoje oblíbené postavy z her a kultovních filmů, budou vzhledem k povaze svého koníčku shovívaví ke všemu, co se v jeho rámci stane. No tak uznejte sami: dospělí, kteří si frčí v kostýmech na mezinárodní karnevaly?  Trochu ujeté, ne? Ale co do tolerance jim to rozhodně nepřidává. Spousta z nich má morální problém se způsobem převlékání za postavy, které by se dalo nazvat spíš svlékáním. Holly Wolf je sexy, proto se rozhodla cosplayovat své oblíbené hrdinky trochu méně oblečená než její kolegyně a kolegové. Co to budeme dlouze opisovat: o dost míň oblečená.

Je pak na pováženou, jestli se pak ještě vůbec jedná o cosplay. Většina zapálených vyraběčů kostýmů tráví celé hodiny výběrem toho nejvěrněji vypadajícího materiálu a sezením u šicího stroje. Neumíte si sami uplést železnou košili? Vaše spodní prádlo není z doby, ve které se hra odehrávala? Nedokázali jste si sami na obličej napatlat jizvu? Jste lůzři a patříte spíš na oděvní školu než sem!

Někteří fanoušci Holly považují na královnu kanadského cosplaye, někteří jsou zastánci názoru, že gaming a contesty jsou pořád více rodinou záležitostí a polonahé ženské na ně rozhodně nepatří. Naopak se chtějí kochat přesností kostýmu a ukázat svým dětem, jak to vypadá, když jejich oblíbená postava ožije. Svůj názor si na místě nechávají pro sebe, na sociálních sítích jsou však všichni „hrdinové“, kteří Holly píšou, aby šla rovnou natáčet porno.

Ono život populární postavičky sociálních médií není jednoduchý. Lidé okamžitě hodnotí, cokoliv uděláte, a vždycky se najdou tací, kteří vás sledují jenom proto, aby vám řekli, že jste pozéři, děláte to jenom pro prachy, jste příšerná lidská bytost nebo ekvivalent luxusní prostitutky.

Za nás ale dobré. My Holly fandíme. Co na to vy?