Hankovy štěky: 4 věci, které jsem jako pes zjistil o sněhu

Pavla Gabrhelíková

Jelikož my psi na rozdíl od vás nechodíme na základku, musíme si spoustu věcí zjistit na vlastní pěst. Sníh se držel dost dlouho, proto jsem mohl udělat jeho přezkoumání a své poznatky s vámi budu sdílet.

  1. Studí to. Když si do sněhu lehnete, studí to víc než normální tráva. Když to sežerete, studí to víc než voda doma z misky. Taky to nedrží a nedá se po tom chodit, i když se to tváří, že jo, takže když se po sněhu rozběhnete, nejenom, že vás to studí, ale ještě vypadáte jako blbec, protože se půl hodiny hrabete z metrové díry sněhu.
  2. Sníh je vlastně voda. Když jste od sněhu a otřepete se, stejně jste mokří. Když prší, tak jste ale taky moří. Přemýšlel jsem o tom a došel k závěru, že sníh je vlastně voda! Nechápu sice, že někdy to z nebe padá průhledné a někdy bílé, ale to je jedno. Důležité je se oklepat, když do toho spadnete nebo než jdete dovnitř, jinak jste mokří celé odpoledne.
  3. Ne pod každým ledem je rybník. To bych strašně rád vysvětlil hlavně Pepper, ale nějak to nechápe. Když omylem vleze na zmrzlou louži, zůstane stát a začne se klepat. Pak jen čeká, až propadne a utopí se. Ale neutopí. Kaluž po chvíli praskne, ona uskočí a všichni jsou ok. Jen panička se může potrhat smíchy.
  4. Panička nemá ráda sníh. Když jsme poslední dny chodili ven, pochopil jsem z paniččiny intonace, že sníh není její nejoblíbenější počasí. Nejdřív jsem myslel, že pořád nadává mně, ale pak jsem pochopil, že „bílý svinstvo“ a „zas*aný počasí“ nejsou moje nové přezdívky, ale různá vyjádření pro její nelibost vůči sněhu.