Hrůza! Děti v Liberci ušlapaly vlastní štěně

mim

Otřesný případ, kdy bylo utýráno šestiměsíční štěně jorkšírského teriéra, řeší policie v Liberci. Celé je to o to zrůdnější, že za smrt psa můžou malé děti.

„Podle kamarádky majitelky byl několik dní apatický a zranily ho děti majitelky, delší dobu nežral. Majitelé prý na veterinu neměli, takže chtěli malého nechat uspat. Malý Lincoln k nám 12. 11. dorazil v naprosto apatickém stavu, takřka nedýchal,“ popsal spolek Šance zvířatům.

„Po příjezdu na veterinu začal boj o jeho život. Rentgen ukázal plíce plné krevních sraženin a dýchací trubici odtrženou a přitlačenou na páteř. Lincoln chtěl žít, bojoval, po odsátí nahromaděného vzduchu z plic chvíli reagoval, poté opět začal kolabovat. Nepomohla ani injekce adrenalinu a zavedená endotracheální rourka. Lincoln zemřel i při vší snaze obětavých veterinářek a naší dočaskářky,“ doplňují pracovníci ze spolku.

„Endotracheální rourka byla obalena krví, z tlamičky štěněte vytékala krev s kusy plicní tkáně. Ihned poté byla provedena pitva, během které bylo zjištěno násilné poškození plic, prasklá játra, prokrvácená slezina. Nevíme, kolik dní muselo štěně prožívat nepopsatelné utrpení. Bohužel jen pomalu umíralo v hrozných bolestech. Majitelka přiznala, že štěně nechávala samotné v pokojíčku s malými dětmi. Děti poté ukazovaly, že na psa dávaly knížku a šlapaly na něj,“ stojí ve veterinární zprávě.

To je fakt hrůza… Lidi, zamyslete se nad sebou, proboha!