Jak poznat fuckboye v 5 snadných krocích

Kateřina Horáková

Seznámila jste se s atraktivním, charismatickým chlapcem a teď s ním randíte? Gratulki! Dejte si ale pozor, aby se z něj nevyklubal fuckboy, jinými slovy hajzl, co vás chce akorát na sex. Tady je 5 nenápadných rudých vlaječek, podle kterých to včas poznáte.

 1. Neumí se přímo zeptat na to, co chce
  Pasivně agresivní poznámky, chození kolem horké kaše, nenápadné narážky. Tenhle kluk prostě neumí narovinu říct, co po vás vlastně chce. Když náhodou dojde na rozhovor o vašem vztahu, nikdy to úplně neutne, ani to neudělá úplně exkluzivní. Nakrmí vás tunou neurčitých blábolů, co na první dobrou vypadají rozumně nebo možná i roztomile, ale po cestě domů vám dojde, co za kecy to vlastně mlel.
 2. Trvá na tom, že je „hodný chlap“
  Když je někdo skutečně hodný a milý, většinou je taky celkem skromný a stará se víc o druhé než o sebe, což taky znamená, že o té své laskavosti pořád nemele. Pokud má vaše známost neustále potřebu ujišťovat vás, že je vlastně miláček, je to přesně naopak. Takoví lidé ujišťují spíš sami sebe, protože vědí, že někde uvnitř jsou pořádně nahnilí.
 3. Nedokáže pořádně odpovídat na přímé otázky
  Schválně ho otestujte a položte mu nějakou otázku na tělo. Kluk, co vám nelže, se upřímně zamyslí, než odpoví, a taky se vám u toho bude dívat do očí. Když neví, řekne, že neví, když nerozumí, na co se ptáte, bude si to chtít ujasnit. Fuckboy oproti tomu vypálí odpověď rovnou, nebo vám to oplatí protiotázkou, protože horečně přemýšlí, proč se ho na to ptáte a jestli na něj nekujete boudu. Je na to zvyklý sám od sebe.
 4. Hned, jak vás pozná, má vůči vám očekávání
  Krása nového vztahu je mimo jiné v tom, že vás baví toho druhého postupně poznávat. Pokud jde ale někomu jen o sex, na tohle úplně kašle. Když okamžitě očekává soulož a od prvního rande testuje, co všechno vydržíte a kam až ho necháte zajít, pošlete ho do háje.
 5. Není schopen naslouchat nebo vést hlubší konverzaci
  Když se vidíte, ptá se pokaždé na to samé – na práci, na filmy, co jste viděla, co jste od poslední schůzky dělala. Vypadá to, že se zajímá, ale ve skutečnosti je to obyčejný small talk. On totiž vůbec neví, jaké otázky pokládat, aby vás skutečně poznal, a ani o to moc nestojí.