Jak těžké je být členem S.W.A.T.? 11 pohledů do výcviku elitních policistů

mim

Myslíte si, že máte dobrou formu, když cvičíte každý den? Zvládli byste trénovat ve všech možných podmínkách, jak to dělají členové speciálních jednotkách? Inspirováni seriálem SWAT na AXN jsme se vám rozhodli přinést report o výcviku elitních policistů, kteří trénují doslova a do písmene do posledního dechu.

  1. Členové týmu SWAT jsou silní, rychlí a agilní. Jejich výstroj představuje velkou váhu, s kterou musí být schopní vyšplhat na plot, vystoupat po třech schodech najednou, vykopnout dveře a samozřejmě provést přesný policejní zásah.
  2. Americké standardy týmu SWAT diktují, že musí trénovat 16 hodin za měsíc, plus každý rok členi absolvují 40hodinový týden v pokročilém výcviku týmu SWAT.
  3. Jednotka zahájí den hodinou PT (fyzický výcvik) a pak skočí přímo do běhu v plné polní. Většina kluků nese asi 22 kilogramů vybavení. Také se týmy setkávají každý týden a soustředí se na náročnější tělocvik a střelbu.
  4. Členové SWAT se chystají na běžecké starty v týmech, které začínají pomalu, ale postupně dostávají kadenci a uzavírají se sprintem. Při přípravě se výcvik zintenzivňuje.
  5. Členové týmu ztrácejí pot rychleji, než přijímají tekutiny. Je to tak vyčerpávající, že je přítomen tým lékařů v případě, že by někdo potřeboval pomoc.
  6. Často cvičí sebeobranu v plné výzbroji. Jedná se o jedinečný výcvik, kde tým nosí na sobě stejné množství zatížení v podobě vojenské výstroje jako při zásazích.
  7. Samozřejmě take cvičí na střelnici. Rovněž procvičují vstupy do budov a výcvikové techniky pomocí zabezpečených zbraní a praktikují silový trénink.
  8. Někdy tým využívá budovu, která je určená k demolici, jako výcvikový objekt. Umožní jim to projít celý proces plánování a realizace mise včetně tvrdých zásahů a překonání překážek, jako jsou dveře a okna, případně slaňování ze střechy. Takový trénink navíc umožní objevit a vyřešit problémy spojené s určitým typem objektu.
  9. Často take cvičí s nevyváženou zátěží, jako jsou pytle s pískem, dřevo, těžké řetězy a pneumatiky nákladních automobilů.
  10. Týmy přelézají stěny a ploty různých výšek nebo. Používání horolezeckých lan je skvělé na zpevnění horní části těla. Cvičenci také vykonávají dlouhé vycházky v nerovném terénu a nesou při nich zbraně nebo těžké předměty.
  11. Výstupní zkoušky probíhají jednou za rok. Každý člen je pečlivě sledován; především se hledají jakékoliv známky slabosti či chyby. Pokud to člen během výcviku vzdá, tým se na něj nemůže spolehnout, když na tom opravdu záleží. Každá zkouška se skládá z běhu na čas, překážkového běhu a dvou stresových kurzů. Obvykle při výstupní zkoušce selže kolem 50 procent adeptů. Pokud kandidát selže, ale tým věří, že má správné předpoklady, povzbuzují ho, aby se vrátil a vyzkoušel to znovu.