Úspěšní zpěváci, kteří se stali herci

David Šohaj

Showbyznys je poměrně velké pískoviště a dnes už není nic výjimečného, když se úspěšný umělec přesune tak trochu nenápadně z jedné branže do druhé. Občas stejně úspěšně, občas to skončí propadákem. Ale proč si hned vyplakávat oči. Pokud má vaše jméno už jednou nastavenou hvězdnou hodnotu, zpravidla dostanete dobře zaplaceno prakticky za cokoliv. Tedy lépe, než by se poštěstilo jinému začínajícímu kolegov., Tak se během let stalo, že spousta více či méně úspěšných hudebních interpretů stále více a více inklinovala k filmovému průmyslu. O některých jste možná ani netušili, že jejich cesta byla právě taková a nevedla přímo na stříbrné plátno.

Will Smith

V tomhle ohledu je jednoznačně nejznámějším zástupcem Will Smith. Například v tuzemských končinách nejspíš jen málokdo tuší, že právě Will začínal jako rapper. A ne jen tak ledajaký. Byl vůbec prvním rapperem v historii, kdo si za hip hopovou muziku odnesl prestižní cenu Grammy. Kariéru zahájil už v roce 1996 spolu s kolegou Jeff Townesem, s nímž dali dohromady duo DJ Jazzy Jeff & The Fresh Prince. Will byl tehdy ještě teenagerem. Jejich první singl Girls Ain’t Nothing But Trouble byl velkým hitem. Debutové album Rock the House se dostalo do hitparády Billboard Top 200. To v té době u rapové muziky rozhodně nebylo ničím běžným. Will se vzápětí stal tak velkou popkulturní ikonou, že s ním v roce 1991 televizní společnost NBC natočila populární situační komedii The Fresh Prince of Bel-Air. Ten se vysílal i u nás a Willa proslavil po celém světě. Následovaly velké role v kasovních trhácích jako Mizerové, Den nezávislosti nebo Muži v černém.

Madonna

V roce 1985, přesně rok poté, co vydala nesmrtelný hit Like a Virgin, Madonna obsadila také velkou roli u filmu. Zahrála si tehdy po boku legendární Rosanny Arquette v kultovním snímku Hledám Susan. Zn.: Zoufale. Později si Madonna dokonce odnesla domů cenu Zlatý glóbus, tentokrát za hlavní roli ve filmu Evita. Objevila se také ve filmech Příští správná věc nebo dokonce i v bondovce Dnes neumírej.

Ice Cube

Další rapper v našem přehledu. Původně člen legendární hip hopové formace NWA, která pomohla definovat zvuk ulice devadesátých let, se do dnešní doby etabloval jako vyhledávaný herec. Když si jeho hudební začátky plné extrémně násilných textů spojíte s dnešními rodinnými komediemi, ve kterých hraje, je to celkem sranda. Nejvýraznější byl v kultovní filmové sérii Holičství, nezapomenutelné jsou ovšem i jeho role ve filmech jako 22 Jump Street nebo Už jsme tam?.

Mark Wahlberg

Když slavnému herci bylo šestnáct let, ocitl se na chvíli ve vězení pro mladistvé v Bostonu za jednu výtržnost. Když se mladý Mark dostal na svobodu, stal se spolu se svým bratrem členem boybandu. Říkali si tehdy Marky Mark and The Funky Bunch a brzy se stali poměrně známými. Marka potom do své kampaně obsadil Calvin Klein po boku takové hvězdy, jakou je Kate Moss. Mark svůj herecký průlom zažil v roce 1995, kdy ve filmu Rváčův deník (paradoxní, že?) zazářil vedle Lea DiCapria. Dnes Marka známe z kasovních trháků posledních let typu Ted, Transformers nebo Planeta opic.