Proč máte podle horoskopu strach se zamilovat?

Paga

Potkat toho pravého člověka je sakra těžký úkol. Někdy jsme navíc ve fázi života, kdy se spíš děsíme toho, že potkáme někoho skutečně milého, protože je to to poslední, co zrovna chceme...

 1. Beran. Vám vlastně bez vztahu ani nic moc nechybí. To, co milujete nejvíc ze všeho, je totiž nezávislost a prostor. Žádné velké šrámy si z minulosti nenesete, spíš máte strach, že se zase zamilujete a budete se nechávat dobrovolně omezovat. Nechcete ztratit ten plamen suverenity, který ve vás hoří. Člověk, který vás bude doprovázet na cestě životem, by vám neměl stavět žádné mantinely, jen vás bezmezně milovat.
 2. Býk. Největší bariérou opravdu úspěšného vztahu je vaše nedostupnost a strach z intimity. Vaše komfortní zóna má vysoké zdi, proto někdy ostatním připadáte chladní a bezcitní. Kdykoliv jste nechali své obavy spadnout, nedopadlo to dvakrát nejlíp. Ale Býci, nejste jediní, kdo měl kdy zlomené srdce! Zkuste být méně tvrdohlaví.
 3. Blíženec. Jste nepředvídatelní a lační po nových informacích. Na lásce vás děsí stereotyp. Chcete si neustále nechat rozehranou hru na několika frontách a nic definitivně neuzavírat. Když už máte nějaký vztah, do konce života budete přemýšlet, jestli jste se nemohli mít líp. A to je pro vás občas k nevydržení.
 4. Rak. Jako věrné a oddané bytosti vás samozřejmě přitahují sobci, narcisové a sociopati. Ve vztazích jste většinou obětí nezdravých kompromisů a místo toho, abyste byli za svou lásku milováni na oplátku, potýkáte se jen s výčitkami. I když máte velké srdce, raději se po pár vztazích držíte stranou. Ale nebojte, ten pravý člověk vás dokáže ocenit a vy budete šťastní i ve dvou.
 5. Lev. Máte na své partnery dost vysoké nároky. Jakmile je splní, jste ochotní pro ně snést modré z nebe. Pokud jste sami, máte strach z toho, že někde v začátcích zjistíte, že ona osoba není tak perfektní, jak jste si mysleli, a budete ji muset opustit. Neradi někomu ubližujete, ale ještě méně rádi někomu lžete, takže se samozřejmě s důvody ukončení vztahu nijak tajit nebudete. Výsledkem je ještě víc zlomený člověk. A vás tohle, i když to tak možná na první pohled nevypadá, dělat fakt nebaví.
 6. Panna. Necháváte lidi ve svém okolí většinou vidět z vás jenom tolik, kolik sami chcete. V žádném případě nejste ten typ člověka, který si bude na veřejnosti na něco stěžovat nebo probírat své problémy. Když už nejde, abyste byli dokonalí, může být alespoň dokonalý váš obraz. Jakmile se zamilujete a navážete vztah, konfrontujete partnera i se svými nedostatky. Nepotřebujete ale, aby vám někdo říkal, co dělat jinak. Jste totiž příšerně ješitní! Ale s tím pravým člověkem to už nějak zvládnete.
 7. Váhy. Bojíte se, že nejste tak skvělí a vyrovnaní, za jaké se považujete. V životě toužíte po stabilním vztahu, ale máte strach, že to budete sami kazit, přestože chcete s protějškem zůstat. Nechcete žít s vědomím, že jste pokazili něco, čemu jste věřili. V minulosti jste vztahy ukončovali ještě dřív, než se stihlo něco rozpadnout. Jen abyste měli čistý štít. Ale není to trochu ubohé, milé Váhy?
 8. Štír. Na míle daleko od lásky vás může držet vás vrozený strach ze zrady. Jste od přírody nedůvěřiví a podezíraví vůči všemu a všem. Je to ve vás hluboce zakořeněno. Jenže nejenom partner, ale i vy, jste unavení z neustálého slídění a výčitek. Očekáváte, že k vám všichni budou stoprocentně upřímní, sami jste ale tajemní a uzavření do sebe. A vy se takhle nechcete ctíti, tak jste raději sami.
 9. Střelec. Láska je pro vás jeden veký inenzivní zážitek. A to nemůže trvat věčně. Jakmile se z ní stane stereotyp, začnete se nudit a vymýšlet psí kusy. Raději budete za proradné zrádce, než abyste se nudili. Tak se do toho často už raději ani nepouštíte. Ale nebojte, Střelci, až potkáte někoho skutečně dobrodružného, i vy se usadíte.
 10. Kozoroh. Jste poctiví, zodpovědní a oddaní. Jenže láska je nevypočitatelná, bezohledná a divoká. A to vás děsí k smrti. Nesnášíte, když nemáte moc něco ovlivnit. Proto jste velmi opatrní a dokud nepotkáte někoho, s kým jste opravdu na stejné vlně, a zároveň jde o velmi poctivého a upřímného člověka, raději budete sami.
 11. Vodnář. Jste dobrodruzi a nemáte nejmenší zájem nechat se svazovat. Když už se tak stane, chováte se slušně a zodpovědně. Jenže ne vždy jsou Vodnáři v rozpoložení udržovat nějaký vztah a vědomě se tak omezovat. Vy se lásky nebojíte. Jen si dáváte na čas, než se usadíte a budete místo zkoumání světa tvořit s někým svůj vlastní svět.
 12. Ryby. Bojíte se, že vás bude protějšek zneužívat a vy už nebudete umět couvnout. Přijímáte všechny takové, jací jsou, a rádi se stavíte do role mučedníků. Není jednoduší být sám a nemuset trpět? Je. Nechcete se znovu cítit využití a vyčerpaní. Než se zas vydáte na lov, musíte posbírat dostatek sil.