Z čeho máte podle horoskopu největší strach?

Paga

Všichni se něčeho bojíme. A většinou nejde o útok mimozemšťanů nebo velká hospodářská zvířata. Pod povrchem každý skrývá svůj vlastní strach plynoucí z jeho duševní podstaty.

 1. Beran. Jste tvrdohlaví. Nemáte problém na někoho nastoupit pěkně z ostra, a je jedno, jestli jde o učitelku ve škole, policistu nebo mámu. Největší strach přitom máte z toho, že si to u někoho fakt pokazíte a budete moc tvrdohlaví na to, abyste to dokázali napravit.
 2. Býk. Nesnášíte změny. Stačí, aby se ve vašem životě změnila sebemenší maličkost, a hned jste z toho na prášky. Navíc se děsíte nestability, a je jedno, jestli jde o vztahy nebo finance. Chcete mít prostě všechno v pořádku a pěkně při starém. Ale život je změna, milí Býci.
 3. Blíženec. Máte hrůzu z prostředí, ve kterém nemůžete být sami sebou. Jakmile jste na místě, které vám neumožňuje projevit se ve svém plném rozsahu, jste z toho nervózní a děláte pitomosti. Začnete o sobě pak navíc pochybovat a přehodnocujete celou svou osobnost. Opravdu jste tak působiví, jak se domníváte? Nejste spíš trapní? Vykašlete se na to.
 4. Rak. Jste beznadějní romantici a vaší nejhorší noční můrou je představa, že skončíte opuštění a sami. Potřebujete najít svou životní lásku a odjet s ní do západu slunce. Dokud se to nestane, jste neustále nervózní. Vidíte se sedět na verandě domova důchodců a nadávat na celý pitomý svět. A nedejbože, když nedopadne nějaký z vašich románků…
 5. Lev. Všichni vás milují a všichni vás okamžitě po příchodu zahrnují pozorností. To je dobře. Nejvíc vás totiž děsí, že se tak dít nebude, upadnete do nemilosti společnosti a neštěkne po vás ani pes. Bojíte se, že světlo reflektoru otočí hlavu jiným směrem a vy budete tryskem klesat po společenské spirále oblíbenosti až na dno.
 6. Panna. Zdá se, že máte všechno ve svém životě pod kontrolou. Není divu. Největší obavy totiž máte z toho, že to tak nebude. Musíte mít vše pod palcem a dobře ošetřené. Máte před sebou rádi jasný plán a víte, co je pro vás i pro vaše okolí nejlepší. Když vám myšlenky utíkají jiným směrem, můžete se zbláznit!
 7. Váhy. Držíte slovo a mezilidské vztahy jsou pro vás posvátné. Proto trnete strachy, že vám do života vstoupí někdo, kdo to má jinak, a zradí vás, bez ohledu na to, jestli si to zasloužíte, nebo ne. Vy byste nikdy nic takového neudělali a jenom ta představa, že to někdo provede vám, způsobuje ve vaší hlavě paniku.
 8. Štír. Na povrchu jste velmi klidní, k cizím až chladní. Ačkoliv to o vás ví jen nejbližší, máte v sobě ale přemíru soucitu, něhy a empatie. Když vám někdo začíná být blízký, vždycky kolem toho děláte tyjátr, protože se bojíte připustit si někoho nového k tělu. Pak jen čekáte, kdy využije vaší zranitelnosti. A není to tak trochu „podle sebe, soudím tebe“, Štíři? Nemáte v ocase totiž hrot jen tak pro nic za nic…
 9. Střelec. Zdá se, jako by svět neustále chtěl, abyste něco objevovali a zkoumali. Vy tomuto volání s radostí nasloucháte a pouštíte se bezhlavě do jakéhokoliv dobrodružství. Bojíte se proto, že se jednou ve vašem životě objeví někdo, kdo vám to zatrhne a vy s tím nebudete moc nic dělat. Ta představa, že vás něco omezuje, je nesnesitelná.
 10. Kozoroh. Děsí vás, že neuspějete, i když do toho dáte všechno. Bojíte se, že se vaše tvrdá práce nikde neprojeví. To vás neustál znepokojuje. A ještě myšlenka, že někomu se bez práce a v podstatě jen tak povede něco, po čem dlouho toužíte. To vás přímo budí ze spaní!
 11. Vodnář. Společnost je krutá a vy máte strach, že jednou semele i vás. Bojíte se, že ztratíte svého švihlého ducha a stanete se otrokem konvenčního života. Ale opravdu si myslíte, že byste někdy natolik ohnuli páteř? Dávejte si spíš pozor na partnery, se kterými se paktujete. Abyste najednou neskončili s hypotékou na krku a dvěma dětmi. To už totiž život musí být trochu konvenčnější.
 12. Ryby. Máte hrůzu z nekonstruktivní kritiky a drsné konfrontace. Jste citlivé duše a pro jiné byste se rozkrájeli. Od ostatních na oplátku očekáváte, že budou ohleduplní k vašim pocitům a nebudou vaší zranitelnosti zneužívat. Když se schyluje k něčemu takovému, snažíte se utíkat, seč vám síly stačí. Ale ne vždy se to povede a vy pak máte před sebou několik týdnů špatné nálady a zpytování, jak se tomu dalo zamezit.