Jakou zastáváte roli na střední škole? Poznáte to na základě znamení zvěrokruhu

Eva Vogelová

Na každé střední škole v kolektivu existuje hierarchie. Někdo zastává roli miláčka třídy a někdo zase třeba komika. Jak jste na tom vy?

 • Beran (21. 3. – 20. 4.). Jste v různých aktivitách napřed. Zúčastníte se výměnného pobytu ještě na střední, ačkoliv většina studentů jezdí na půl roku do zahraničí až na vysoké. Další školní rok se vrátíte mezi své spolužáky a cítíte se nad věcí. Ostatní vás berou jako člověka, který se aktivně podílí na různých mimoškolních záležitostech. Můžou se na vás spolehnout.
 • Býk (21. 4. – 21. 5.). Máte tendenci se o své spolužáky starat. Nejste příznivci tvrdého alkoholu, ale přesto na party, kdy se pije, půjdete, abyste měli všechny své kamarády pod dohledem.
 • Blíženci (22. 5. – 21. 6.). Jste tak trochu perfekcionisti. Jinak řečeno šprti. Všechno máte vždycky v naprostém pořádku. Nestává se, že zapomenete nějaký úkol nebo se naučit na písemku. Ostatním poskytujete materiál k učení. Třídě je jasné, že vás potřebuje.
 • Rak (22. 6. – 22. 7.). Gratulujeme, jste miláčky třídy. Na všechny kolem jste milí. Ke svým spolužákům přistupujete otevřeně a navíc i hezky vypadáte. Zbožňují vás i rodiče vašich spolužáků.
 • Lev (23. 7. – 22. 8.). Všechny ve škole znáte a všichni znají vás. Jste vůdčí, ale spravedlivá osobnost. Sebevědomí vám nepřerůstá a proto vás má většina lidí ve škole ráda. Angažujete se do všech školních aktivit a jste populární.
 • Panna (23. 8. – 22. 9.). Vy jste třídní vtipálek. Bavíte třídu svými častými poznámkami, a to i v hodinách. Všichni jsou rádi, že vás tam mají, protože dokážete vytvořit veselou a uvolněnou atmosféru. Díky své radostné a milé povaze jste docela oblíbení. Hodně lidí přitahujete svojí pozitivitou.
 • Váhy (23. 9. – 23. 10.). Máte charisma a působíte na spolužáky jako člověk, který dokáže hodně jedinců okouzlit. Ne vždy s nimi však sdílíte různé názory. Říkáte, co si myslíte. Z těchto důvodů vás někteří mohou i nenávidět. Jednoduše jste samostatná jednotka, kterou jedna polovina zbožňuje a druhá nenávidí.
 • Štír (24. 10. – 22. 11.). Na vás platí přísloví: Kam vítr, tam plášť. Jeden týden se kamarádíte s jedním člověkem a druhý zase s někým jiným. Ten, kdo je nejoblíbenější v danou chvíli, s ním pečete. Využíváte přátelství s ostatními ve svůj prospěch. Nejhorší na tom je, že spolužáci vám to pořád žerou. Máte kliku. Co na vás však nemají rádi, je vaše nestálá povaha. Dokážete být často náladoví.
 • Střelec (23. 11. – 21. 12.). Jste miláčky učitelů. Nadbíháte jim. Snažíte se jim všemi možnými prostředky lézt do zadku. A oni vás mají opravdu rádi a díky tomu jste lépe známkovaní. To na vás spolužáci rozhodně nesnáší. Zapadáte do kolektivu jen proto, že jste velcí extroverti a občas se pokusíte o několik trapných vtipů.
 • Kozoroh (22. 12. – 20. 1.). Jste pro většinu spolužáků skrytým tajemstvím. Uzavíráte se před nimi. Vědí o vás jen to, že jste inteligentní a jistě máte na to, abyste vystudovali nějakou kvalitní vysokou školu. To je ale vše.
 • Vodnář (21. 1. – 20. 2.). Strašně rádi pomáháte seniorům a nemocným lidem. Účastníte se humanitárních akcí. Nutíte spolužáky, aby pomáhali také. Vědí o vás, že vám nechybí dobré srdce, ale zároveň vás mají za otravu.
 • Ryby (21. 2. – 20. 3.). Máte ve třídě status obětního beránka. Když učitelé hledají dobrovolníky na nějakou věc, kterou nikdo nechce dělat, dostrkají vás tam. Slíbí vám za to hory doly a vy nakonec kývnete. Vy jste vždy ten první, kdo je zkoušený. Ostatním se nechce.