Jaký má vliv mistrovství světa ve fotbale na náš sexuální život?

Lucie Bryndová

Fotbalové mistrovství světa, které letos hostí Rusko, je v plném proudu. Sleduje ho téměř polovina Čechů, a to i přesto, že na něm o úspěch naše reprezentace nebojuje. A teď si možná říkáte, jak sakra souvisí fotbal se sexem?

Je to tak, sex a fotbal prostě nejdou dohromady. Na tohle téma už vznikla celá řada vtipů. Ale my ženy musíme uznat, že je pro mnoho chlapů fotbal prostě vášní. A v některých případech tak velikou, že dá řada mužů přednost sledování zápasu před milováním se svou partnerkou. Čísla mluví jasně.

A ta jsou vysoká. Podle průzkumu Rondo Data až 23 % respondentů z celkového počtu dvou tisíc dotázaných připouští, že má sledování mistrovství světa ve fotbale za následek zanedbávání partnera. Ve 24 % případů to pak dopadne tak, že sledují mistrovství oba partneři společně, a to i přesto, že nejsou partnerky až tak velké fanynky tohoto sportu. Někteří fajnšmekři to řeší i jinak, a to tak, že mají u sexu alespoň fotbal zapnutý. Ale řekněte sami, jak kvalitní sex to asi může být, když dá náhodou někdo gól? To snad raději těch devadesát minut bez vydržíme, co, dámy?

Problém není jen u sexu

Jestli si myslíte, že má mistrovství světa přednost pouze před sexem, pak jste na omylu. Kvůli tomu, že se utkání šampionátu hrají i v dopoledních hodinách, často nastává u zajímavých zápasů kolize s pracovní dobou. Pak tedy můžete být klidné. Fotbal neštve jenom nás, ale i zaměstnavatele našich partnerů. Někteří jsou tolerantní, jiní sledování fotbalu zakazují.

Průzkum ukázal, že až 37 % dotázaných může fotbal v práci sledovat, 52 % jej sledovat nemůže vůbec a 11 % sleduje zápasy i přesto, že jim to zaměstnavatel neumožňuje. Někdy je prostě touha silnější. Tak nezbývá, než to ještě pár dní vydržet, a pak už se nám vrátí naši muži zase do ložnice zpátky.