Káčin zápisník: 5 nejhorších míst, kam vzít čerstvou známost na rande

Michaela Maršálová

Začínající láska je vždycky pěkná. Hodně sexu, žádný hádky, samá romantika. Teda, tak sem to aspoň slyšela. Během toho nekonečnýho civění jeden druhýmu do očí je dobrý jít se občas vyvětrat a nechat postel trochu odpočinout. Ne každý místo je ale na rande s novym partnerem vhodný.

Nedávno jsem šla po strašně dlouhý době na normální první rande. Posedíš venku s někym, kdo je docela hezkej a docela normální, místo dvaceti piv si dáš jen dvě, abys nevypadal jako alkádo, kolem půlnoci se cudně a s úsměvem rozloučíš a nejpozději druhý den si domluvíš druhý rande. U mě to tak teda bylo, jenže to druhý rande dopadlo fakt hrozně.

Mám jednoho kamaráda, říkejme mu třeba Libor (tak se ale rozhodně nejmenuje), kterej mi před časem vyprávěl, že vzal holku na rande do našeho oblíbenýho baru. Během schůzky si zašel jen dozadu na cígo a pozdravit. Skončilo to tak, že vylez asi za dvě hodiny a až za další hodinu mu došlo, že slečna v mezičase odešla. Tak nějak takhle na Libora sem to druhý rande zazdila teď já.

Donutilo mě to zamyslet se nad tím, na jaký nejhorší místo můžete vzít někoho, s kým jste se zrovna seznámili a vypadá to, že by z toho mohlo něco být. Dámy a pánové, tady je TOP 5, i když označení top tady fakt není úplně na místě…

  1. Kavárna, kde vždycky někoho potkáte

Ať už je to podnik, kam chodíte pracovat, nebo srdcová záležitost, kde se scházíte s kamarády dlouhé roky, není to dobrý. Možná vám to bude připadat opačně – zfouknete rande a ještě toho, s kým na to rande jdete, nenápadně předhodíte partě k ohodnocení. To je ale samo o sobě dost riskantní a navíc je potřeba si přiznat, že někteří vaši kamarádi nejsou úplně reprezentativní.

  1. Svatba vašich kamarádů

Svatby jsou super. Je tam chlast a jídlo zdarma a taky romantická atmosféra, která dokáže rozněžnět i největší cyniky. Ale když s někým chodíte pár týdnů a vecpete ho na malý obřad blízkých přátel, je skoro jasný, že se tam nebude cítit úplně nejlíp. Nebude znát nikoho, ani právě sezdaný pár, a dřív nebo později se někdo, kdo v rámci šetření úspor nevěsty a ženicha dbal původních pokynů a svého partnera nezval, opije a začne celou situaci dělat ještě nepříjemnější.

  1. Koncert vašich kamarádů

Kromě toho, že vaše rande může totálně znechutit tento kulturní zážitek jako takový, tam může dost snadno vyjít najevo, že jste kdysi něco měli s bubeníkem, což nemusí vědět ani váš nový objev, ani třeba holka toho bubeníka. Nebo manžel té klávesistky (doplňte si libovolně).

  1. Místo, kde se minimálně na 50% bude vyskytovat váš ex

Další věc, co se může jevit moudře. Pokud existuje alespoň poloviční šance, že na místě, kam se chystáte, bude váš ex, zapuďte myšlenku, že mu to promenádou s novym úlovkem natřete. Zaprvý to bude jasný ex i všem ostatním, co vás znají, zadruhý je to strašně trapný a za třetí nejste vůbec over váš bejvalej a s nikým novým byste tím pádem randit neměli.

  1. A samozřejmě, váš oblíbený bar

…Jak už jsem popsala výše. Do oblíbených barů se chodí vydechnout, nebo spíš vykalit se jako dobytek a otravovat barmany až do rána. To si můžete dovolit až po nějaký době. Pokud to vašemu protějšku nevadí hned na začátku, tak možná radši zdrhněte, aspoň jeden z vás by neměl mít problémy s alkoholem.