Káčin zápisník: 10 typů lidí, které potkáte na každém letním hudebním festivalu

Kateřina Horáková

Festivaly a Káča moc nejdou dohromady, ale to neznamená, že je ignoruju úplně. Miluju festivalový gastro a jako správnýho pražskýho zpovykance mě taky baví pozorovat a nepokrytě soudit lidi, co na akcích tohohle typu potkáte…

Možná si vzpomenete, že nejsem zrovna fanoušek festivalů. Letos jsem to ale vzala na půl na milost a na půl jsem musela pracovně na Colours fo Ostrava. Víc než jeden fesťák asi nekousnu, ale jak se tak dívám a poslouchám, co zažili kamarádi na Rock For People nebo Mighty Sounds, je mi jasný, že i když hudebně jsou každej někde jinde, jedno mají společný – a to typy lidí, který se vyskytujou na všech bez výjimky…

  1. Člověk na chůdách

A ideálně v kostýmu. Pravděpodobně vás bude tahat na divadlo z doprovodnýho programu festivalu, nebo hůř – vystoupení místního spolku. Naštěstí se mu dá velmi snadno utýct.

  1. Člověk s gumovým nafukovacím zvířátkem

Ať už je to žirafa nebo třeba zebra, vždycky to čouhá z davu před největšími jmény line upu. Docela sranda, dokud pak toho člověka nepotkáte a nezjistíte, že gumová věc je na něm to nejhezčí.

  1. Holka s čelenkou z umělých květin nebo peří a se třpytkami na obličeji

Standardní insta bitches fotící miliony selfíček, akorát ve festivalový verzi. Třeba na Colours letos bylo asi pět stánků prodávajících pouze výše uvedené předměty. Nej-hor-ší!

  1. Kretén s kytarou

Kretén s kytarou nabitou Stánkama a Wonderwallem. Brr!

  1. Kretén ve spodkách

Totálně ožralej debílek s pivním pupkem a chlupatou hrudí, kterýmu přišlo jako super nápad oblažovat všechny nejen nesmyslnejma výkřikama, ale taky pohledem na jeho téměř nahý tělo.

  1. Někdo s vtipným tričkem

Na festivalu si člověk může oblíct to, co by normálně nenosil. Někdo to využívá líp, někdo míň… Stopro potkáte aspoň jednoho člověka, za kterým se otočíte kvůli skvěle nápaditýmu tričku, který byste taky chtěli…

  1. Někdo s trapným tričkem

Zároveň ale taky potkáte minimálně jednoho blbečka, co bude mít na hrudi Pivrncův fór nebo nějakou třeskutě vtipnou, mírně sexistickou nebo rasistickou hlášku, za kterou byste se styděli i na základce.

  1. Dredatý týpek / typka malující tetování hennou

Tak bez toho by to nešlo, to je snad jasný. Koberce, barevnej stan a meditativní hudba z magneťáku included.

  1. Rodinka s dětma

Rodiče, co se za každou cenu snaží ukázat, že jsou cool a vůbec ne staří, takže i s voutěžkama si jedou užít fesťák jak zamlada, a ztrápený děti s obříma sluchátkama na uších. Family time snů!

  1. Člověk vydělávající na počasí

Místo pláštěnky nebo jako návleky na boty se prodávají igelitky, za vedra zase voda. Když přijedete na festival a nepodíváte se na předpověď, může vám bejt pěkně ouzko, naštěstí je po ruce vždycky nějakej koumák, co se na vašem neštěstí bude chtít obohatit.