Lenny Kravitz se vrací. V listopadu zahraje z nové desky, singl už je venku

Redakce

Americký multiinstrumentalista Lenny Kravitz vystoupí 13. listopadu v pražské O2 areně, kde kromě starších hitů představí desáté studiové album Strut. První singl The Chamber vychází dnes a poslechnout si ho můžete pod rychlovkou, album se objeví 23.  září. Světové turné Kravitz odstartuje 22. října v Moskvě. Koncert pořádá Live Nation, lístek bude stát 890 až 1490 korun. Předprodej začíná 27. června.

Poslechněte si Lennyho Kravitze v Youradiu

„Nová deska je skutečně rokenrolová, je syrová, má duši a vznikla  velmi rychle,“ řekl Kravitz, který  – jako vždy – na albu hraje na kytaru, basu, klávesy, bicí a perkuse. O nahrávce mluví jako o návratu ke kořenům, jež na hudbě tolik miluje.

Kravitz prodal během dvaceti let více než 38 milionů alb po celém světě. Získal čtyři po sobě jdoucí ceny Grammy a je držitelem rekordu pro nejčastěji oceňovaného umělce v kategorii Nejlepší mužský rockový výkon. 

V České republice Kravitz naposledy vystoupil v listopadu 2011 v pražské O2 areně. Téměř dvouhodinovou show podle pořadatelů sledovalo přibližně 8000 návštěvníků. Přečtěte si recenzi. (sli)

http://www.youtube.com/watch?v=3ATxLct2jDo