Léto na plné koule aneb kam vyrazit v Ústeckém kraji

Redakce

Ústecký kraj nabízí mnoho zajímavých míst k vidění. Třeba tato.

  • Památník Terezín

Kde: Terezín

Popis: Snad každý z vás již o Terezíně slyšel. Jedná se o malé pevnostní město v okrese Litoměřice, které bylo založeno již v 18. století Josefem II. Většina má však Terezín spojen s 2. světovou válkou, kdy hlavní pevnost dnešního památníku sloužila jako židovské ghetto a malá pevnost se proměnila ve věznici gestapa. Výlet na toto místo je sice mrazivý, ale člověk by na věci, které zamávaly historií, neměl zapomínat.

  • zámek Duchcov

Kde: Duchcov

Popis: Tento zámek byl postaven již ve 13. století jako pevnost. V průběhu staletí prošel mnohými úpravami a tou poslední byla klasicistní z 19. století. K vidění jsou krásné interiéry a knížecí park. Zajímavostí je, že mezi lety 1785- 1798 zde pobýval vyhlášený svůdník Giacomo Casanova.

Vstupné: dle prohlídkových okruhů

  • Pravčická brána

Kde: České Švýcarsko

Popis: Pravčická brána se pyšní titulem největší přírodní brána.  Rozpětí oblouku činí 26,5 metrů u dna, šířka je 7-88 metrů, výška otvoru 16 metrů, vrcholová plošina je 21 metrů nad dnem a tloušťka stěn je okolo 3 metrů. Nenavštívit jej by byl snad hřích a výlet můžete spojit i s prohlídkou zámečku Sokolí hnízdo.

Vstupné: dospělí: 75 Kč; ostatní 25 Kč

  • Pastýřská stěna

Kde: Děčín

Popis:  Tato 160 metrů nad hladinu Labe vysoká pískovcová skála patří mezi dominanty Děčína. Součástí je mimo jiné i restaurace a vyhlídková věž, ze které si můžete prohlédnout okolí pěkně z výšky. Stavba napodobuje středověký hrad a je jí už krásných 111 let.

  • Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Kde: Ústí nad Labem

Popis: Tento kostel naleznete v samém centru města Ústí nad Labem. Na první pohled vás uchvátí svou krásou. Postaven byl v roce 1318, současné novogotické podoby se mu dostalo až v 19. století. Naleznete v něm největší zvon ústeckého kraje, zvon se jménem Zuzana.

Léto na plné koule aneb kam vyrazit ve Středočeském kraji

Nacházíte se ve Zlínském kraji? Kam tam na výlet?

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit