Léto na plné koule aneb kam vyrazit v Ústeckém kraji

Redakce

Ústecký kraj nabízí mnoho zajímavých míst k vidění. Třeba tato.

  • Památník Terezín

Kde: Terezín

Popis: Snad každý z vás již o Terezíně slyšel. Jedná se o malé pevnostní město v okrese Litoměřice, které bylo založeno již v 18. století Josefem II. Většina má však Terezín spojen s 2. světovou válkou, kdy hlavní pevnost dnešního památníku sloužila jako židovské ghetto a malá pevnost se proměnila ve věznici gestapa. Výlet na toto místo je sice mrazivý, ale člověk by na věci, které zamávaly historií, neměl zapomínat.

  • zámek Duchcov

Kde: Duchcov

Popis: Tento zámek byl postaven již ve 13. století jako pevnost. V průběhu staletí prošel mnohými úpravami a tou poslední byla klasicistní z 19. století. K vidění jsou krásné interiéry a knížecí park. Zajímavostí je, že mezi lety 1785- 1798 zde pobýval vyhlášený svůdník Giacomo Casanova.

Vstupné: dle prohlídkových okruhů

  • Pravčická brána

Kde: České Švýcarsko

Popis: Pravčická brána se pyšní titulem největší přírodní brána.  Rozpětí oblouku činí 26,5 metrů u dna, šířka je 7-88 metrů, výška otvoru 16 metrů, vrcholová plošina je 21 metrů nad dnem a tloušťka stěn je okolo 3 metrů. Nenavštívit jej by byl snad hřích a výlet můžete spojit i s prohlídkou zámečku Sokolí hnízdo.

Vstupné: dospělí: 75 Kč; ostatní 25 Kč

  • Pastýřská stěna

Kde: Děčín

Popis:  Tato 160 metrů nad hladinu Labe vysoká pískovcová skála patří mezi dominanty Děčína. Součástí je mimo jiné i restaurace a vyhlídková věž, ze které si můžete prohlédnout okolí pěkně z výšky. Stavba napodobuje středověký hrad a je jí už krásných 111 let.

  • Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Kde: Ústí nad Labem

Popis: Tento kostel naleznete v samém centru města Ústí nad Labem. Na první pohled vás uchvátí svou krásou. Postaven byl v roce 1318, současné novogotické podoby se mu dostalo až v 19. století. Naleznete v něm největší zvon ústeckého kraje, zvon se jménem Zuzana.

Léto na plné koule aneb kam vyrazit ve Středočeském kraji

Nacházíte se ve Zlínském kraji? Kam tam na výlet?