Na co se podle horoskopu můžete v říjnu těšit?

Pavla Gabrhelíková

Podzim je v plném proudu. Pro někoho je toto období depresivní, někdo je zase rád, že konečně skončila úmorná vedra. Jak se vám bude dařit podle znamení zvěrokruhu?

 1. Beran. Období nedostatku energie je u konce. Říjen s sebou přinese chuť pustit se do nových projektů. Jste kreativní a je načase toho využít. Přijdou i těžké zkoušky, ale nesmíte se nechat odradit a pokračovat i přes veškerá protivenství. Buďte trpěliví a vaše snaha se vám vrátí.
 2. Býk. V říjnu se můžete těšit na spoustu příležitostí k seberealizaci. Proto je důležité, abyste se sami sebe zeptali na pár zásadních otázek: Co chcete dokázat? Kde se vidíte za deset let? Jaký je váš cíl? K čemu cítíte vášeň? Pokud zjistíte, že se ubíráte špatný směrem, dělejte s tím něco. Nyní na to máte dost prostoru i sil.
 3. Blíženec. Pondzim pro vás bude jak emocionální horská dráha. Takže se pevně držte a připravte se na pořádnou jízdu! Po každé extrémní radosti očekávejte propad na samé dno. Jenže to dno je to pravé, co potřebujete na parádní odraz. Vzpomeňte si na to a zkuste na věci pohlížet z jiné perspektivy. Uvidíte, že se všechno děje z nějakého důvodu.
 4. Rak. V září jste byli spíš demotivovaní a ne příliš tvůrčí. Jenže kreativitu máte v krvi a v říjnu se vrátíte zpátky do sedla. Máte tendeci se duševně i fyzicky vyčerpávat. Zkuste myslet i na odpočinek, jinak vás bude zbytečně brzdit oslabený organismus. Poctivě odpočívejte, dobře jezte a všechno bude v pořádku.
 5. Lev. Rozkryje se před vámi, ať už v osobním nebo pracovním životě, několik lákavých příležitostí. Máme pro vás jedinou radu: Jděte do toho! I riskantní projekty mají slibné vyhlídky. Pokud překonáte počáteční strach, změní to váš život k lepšímu. Tak směle do toho!
 6. Panna. Září uteklo tak rychle, že ani nevíte jak. V říjnu je nasnadě trochu zpomalit a utřídit si myšlenky i emoce. Zvolněte ve svém raketovém tempu a odpočívejte doma u knížky s horkou čokoládou v ruce. Pomůže vám to znovu nabrat dech a najít odpovědi na otázky, které během léta vyvstaly.
 7. Váhy. Září bylo jako stvořené pro odpočinek. Museli jste po létě trochu zpomalit. V říjnu už byste se ale měli trochu hnout z místa a pomalým vyváženým tempem zase najít hranici mezi svými potřebami a potřebami ostatních. Buďte na sebe hodní a než se do něčeho pustíte, dobře si to rozmyslete.
 8. Štír. Plány jsou stanovené, máte vše, co potřebujete, tak teď je čas překousnout těžké začátky. Budete muset obětovat spoustu energie i času, aby věci fungovaly. Možná se vám dokonce připletl do života někdo, kdo ho může dost změnit. A tohoto člověka byste si neměli nechat utéct.
 9. Střelec. Na podzim býváte velmi emotivní. Každý pocit je hlubší než obvykle a vy se sice dost radujete, ale taky se často hroutíte. Proto se vám zdá, že nejste tak úplně ve své kůži. Zkuste najít svůj střed pomocí jógy nebo meditace. Vaše duchovní já volá po objevení. Nebojte se na chvíli zastavit a něco cítit.
 10. Kozoroh. Období plné nových startů a výzev! Pokud se poučíte z chyb, které jste nasekali v minulosti, budou tyto nové začátky velmi pozitivní. Pokud jste se přes některé křivdy ještě nepřenesli, mohou vám přitížit.
 11. Vodnář. Soustřeďte se na své cíle, Vodnáři! Zdá se, že uhýbáte z cesty. Ať už k tomu máte jakkoliv dobré důvody, v budoucnu by vás to mohlo mrzet. Možná máte chvilkami pocit, že už toho máte dost. Pak stačí jen zpomalit. Život není závod. Pamatujte na to obzvláště v říjnu.
 12. Ryby. Podzim je prostě váš. Jste sebejistí, kreativní a obklopení zajímavými lidmi. Využijte tento čas k budování sebeúcty. Střádejte si na horší časy okamžiky, kdy jsou na vás lidi hodní a obdivují vás. Pak se vám budou mnohem snadněji překonávat různé emoční kopance a budete připraveni zazářit v jakémkoliv období života.