Nejbohatší děti na světě, které jsou dost za vodou

David Šohaj

Přídavné jméno nejbohatší byste v souvislosti s dětmi možná až tak často nepoužili. Ano, život občas opravdu není moc spravedlivý. Zatímco my jsme si nejdříve hráli a potom jsme dlouhé roky proseděli ve školních lavicích s vidinou toho, že možná v budoucnu získáme nějaké to solidní zaměstnání, jiné děti měly odjakživa takzvaně stříbrnou lžíci v puse. Někteří se už bohatí narodili, jiní si ale své jmění opravdu vydělali. Pojďme se podívat na pár lidí, kteří zbohatli ještě před dosažením plnoletosti.

Princ George z Cambridge

Nejbohatším dítětem současného světa je rozhodně princ George z Cambridge, syn prince Williama a vévodkyně Catherine. Narodil se v roce 2013 a ještě před jeho narozením se od něj očekávaly opravdu velké věci. Bez legrace. Odborníci očekávali, že celá britská ekonomika zažije pozitivní skok, v jeho jménu byla složena zbrusu nová ukolébavka a razily se samozřejmě i speciální pamětní mince. Vzhledem k tomu, že britská královská rodina je pochopitelně jedním z nejstarších a nejbohatších klanů nejenom na starém kontinentě, je současný majetek tohoto klučiny odhadován v přepočtu asi na 23 miliard korun. Ten se špatně opravdu nikdy mít nebude. Na druhou stranu ale všechny ty královské (pardon, princovské) povinnosti… Vy byste si to s ním vyměnili?

Knox a Vivienne Jolie Pittovi

Na druhé místo jsme umístili děti kdysi velmi populárního hollywoodského páru Brad Pitt a Angelina Jolie. Dvojčata se jim narodila v roce 2008 ve francouzském ráji Nice a hladoví novináři se na novopečenou rodinku okamžitě slétli jako supi. Jejich první snímek měl být údajně prodán za více než 300 milionů korun. Jejich současný majetek je potom odhadován zhruba na 150 milionů korun. I když spolu už Brad a Angelina nežijí, o jejich poklady je určitě náležitě postaráno.

Dannielynn Birkhead

Třetí místo přísluší dnes dvanáctileté dcerce nechvalně proslulé americké modelky Anny Nicole Smith a jejího tehdejšího partnera Larryho Birkheada. Anino předešlé manželství s americkým miliardářem J. Howardem Marshallem jí přineslo značné bohatství. Marshall zemřel v roce 1995 v úctyhodném věku 90 let jen třináct měsíců po jejich honosné svatbě. Smith pak zemřela v roce 2007 v pouhých 39 letech. Majetek, na který má její dcera dědičné právo, je v současné době odhadován v přepočtu asi na 1,2 miliardy českých korun.

Nick D’aloisio

Nick D’aloisio je v první pětce jediným zástupcem těch, kteří si své pohádkové jmění opravdu vydělali úplně sami. Tento v současnosti třiadvacetiletý počítačový programátor a podnikatel z Velké Británie začal s vlastním byznysem už v patnácti letech – prostě klasické zázračné dítě. Nejznámější je asi pro svou mobilní aplikaci Summly, kterou úspěšně prodal společnosti Yahoo! za pěkných 600 milionů korun. Jeho jmění je dnes odhadováno na podobnou částku, stále ale platí za jednoho z nejmladších selfmade milionářů všech dob. Jeho počítačová tvorba je navíc ověnčena celou řadou univerzitních i odborných cen.