Otravují vás noví U2 v iTunes? Odstraňte je speciálním tlačítkem

Redakce

Minulý týden vyšla spolu s novým iPhonem i nová deska U2 Songs of Innocence (recenze chystáme, tady je původní článek). Kapela ji po marketingové dohodě s Applem (hovoří se o nákladech ve výši zhruba 100 milionů dolarů, část z toho dostali U2) přidala zdarma pěti stům milionům uživatelů iTunes se zapnutým automatickým stahováním do jejich knihoven.

Poslechněte si nové U2 v Youradiu

„Vždycky jsme si přáli, aby naši hudbu slyšelo co nejvíc lidí. V následujících 24 hodinách ji bude mít u sebe pět set milionů posluchačů, to je tak vzrušující. Najednou si naše písničky budou moci poslechnout i ti, kteří nás nikdy neposlouchali. A lidi, které nebavíme ani trochu, se na to můžou dívat tak, že snaha „těch chlápků z Dublinu“ skončila v koši,“ řekl Bono po vydání alba.

Jenomže některé uživatele zmíněná aktivita Applu a U2 otrávila tak, že Apple dnes oznámil, že písničky buide možné z knihovny vymazat speciálním jednorázovým tlačítkem „remove„. Náhled je ve fotogalerii. 

Album Songs of Innocence vychází oficiálněna CD 13. října. Do té doby je možné ho zdarma stáhnout na iTunes. Společnost už nyní říká, že nové písničky vzbudily u uživatelů iTunes zájem o starší alba irské kapely. (sli)