Pozná vaše kočka, že jste přišli domů opilí?

Paga

Všichni jsme to zažili - druhý den volno, večer s přáteli se nějak protáhl a vy se vracíte domů tak trochu pod obraz. Jste dospělí, řídíte si svůj život sami a mysleli jste si, že už doma nemusíte čelit opovržlivým pohledům za to, že jste si dali o pár drinků navíc. Jenže ouha. Opilým krokům přihlíží vaše naštvaná kočka.

Před kočkou nemá smysl nic zastírat. Možná si často myslíte, že má všechno na háku. To ale neznamená, že nemá po pár vteřinách jasno, že jste přišli domů opilí. Alkohol z vás cítí, už když se plazíte po schodech ke svému bytu. Váš hlas taky zní jinak, jinak se pohybujete… Kočka prostě cítí, že je všechno jinak.

Bedliví pozorovatelé

Kočky v podstatě tráví celý život tím, že nás studují. Nedělají to proto, že bychom pro ně byli jako lidské bytosti zajímaví, ale proto, aby od nás dostaly, co chtějí. Sledují naše nálady, výrazy obličeje, postoje i emoce. I když si myslíte, že se chováte normálně, kočka pozná, kdy sami sobě lžete. A jestli doma nemáte úplného salámistu, je taky dost možné, že z vašeho změněného stavu vědomí usoudí, že jste nemocní.

Po internetu koluje spoustu příběhů, ve kterých se kočky zachovaly jako hrdinky a upozornily na to, že se s jejich otrokem (čtěte majitelem) něco děje. Může se pak stát, že se k vám bude chovat jinak. Například vám bude spát na hrudníku, neustále na vás mňoukat, otírat se nebo vás naopak napadat. Kočka neví, že jste se dobře pobavili a důsledkem toho máte na rameni zrádnout opici. Kočka jenom cítí, že je něco jinak, a snaží se situaci řešit.

Velké opilé kočky

Kočky nás, narozdíl od psů, kteří ví, že lidi jsou lidi a psi jsou psi, považují za velké zástupce svého druhu. Jsme takové jejich náhradní maminky. A teď si představte, že vaše adoptivní maminka přijde domů vylitá jak váza. Nejspíš by vás to znepokojilo.

Není proto divu, že některé kočky můžou být z opilého majitele velmi vyděšené. Obzvlášť pokud doma pak ještě řve nebo shazuje věci. Myslete proto na svoji kočku a choďte domů raději ne úplně namol.