Video: Protagonisté show Na stojáka baví v nové české komedii Musíme se sejít

Redakce

Rozesmívají tisíce diváků v televizi i na internetu a teď chtějí rozechvět bránice i návštěvníkům českých kin. Stand-up baviči Arnošt Frauenberg, Karel Hynek, Dominik Heřman Lev a Radek Petráš si v komedii Musíme se sejít zahráli čtveřici kamarádů, kteří se po náhodném setkání po letech rozhodnou uspořádat velkolepou pánskou jízdu jako zamlada. Jak už to ale tak někdy bývá, ne vždy vše vyjde podle plánu, a tak o humorné situace nebude rozhodně nouze... Film vstupuje do českých kin 9. června.

„Český biják jinak“, jak svůj film tvůrci označují, je lehkou letní komedií, natočenou týmem lidí, který možná nemá tolik zkušeností jako jejich filmařští kolegové, mnohé ale dohání nadšením a obrovskou energií, sděluje produkční Irena Kamišová. „Film jsme natočili bez jakékoliv vnější finanční podpory a silného ekonomického zázemí. Někdo by mohl říci, že se takhle filmy točit nedají, ale my jsme chtěli dokázat pravý opak. Dotáhli jsme snímek do konce a věříme, že si film lidi najdou a pobaví je. To byl ostatně jeden z hnacích motorů v době, kdy to s projektem vypadalo všelijak,“ poodhaluje vznik snímku producent Jan Holub.

Čtyřku sympaticky neokoukaných komiků z Na stojáka a teeanegera Romana Kamiše, kteří na filmovém plátně převážně debutují, ve vedlejších rolích podporují jejich slavnější kolegové – Eva Decastelo, Lukáš Langmajer, Richard Nedvěd a Varhan Orchestrovič Bauer. Každý z nich přinesl do filmu část svého specifického humoru a dohromady pomáhají vytvářet atraktivní humornou podívanou.

Snímek se kvůli potřebě slunečných dnů k navození té správné letní atmosféry točil přes tři léta od roku 2013. Jeho převážná část se natáčela v obci Višňová a jejím blízkém okolí, kde se v 70. letech minulého století natáčeli také slavní Chalupáři.

„Motto český biják jinak pro Musíme se sejít přesně vystihuje to, co jsme chtěli divákovi představit. Dramatu je v každodenním životě dost a dost a podle nás by film měl hlavně bavit. Když po zhlédnutí našeho snímku zůstane divákovi na tváři úsměv celý večer, pak to stálo za to,“ uzavírá Holub.

6 filmových pecek, které budou mít premiéru v létě. Namísto bazénu si letos raději skočte do kina, jsou to pecky!

Kdo bude soutěžit na MFF KV