Prožívá vaše nejlepší kamarádka bolestný rozchod? Máme pro vás 8 tipů, jak jí pomoci

Eva Vogelová

Prochází si právě vaše nejlepší kamarádka obtížným rozchodem? Nejspíš od vás bude potřebovat pomoct. Poradíme vám, jak na to.

  1. Pozvěte ji na dobré jídlo. Udělejte své kamarádce překvápko. Nachystejte jí hostinu. Ta by se měla skládat z jídel, která má ráda. Pokud zrovna nevládnete kuchařským uměním, něco objednejte či kupte. Nezapomeňte na čokoládu a dezerty. V takových chvílích jsou sladkosti opravdu potřebné. Uvidíte, že to od vás nebude čekat a zvedne jí to náladu.
  1. Vyslechněte ji. Nastavte kamarádce ucho. Bude vám vděčná, když ji vyslechnete a obejmete. Nemusíte ani nic říkat. Důležité je, aby věděla, že vám na jejím blahu opravdu záleží. Bude se s vámi cítit v bezpečí a trochu se jí uleví. Neberte její rozchodové trable na lehkou váhu. Nepochybně víte, jak svého kluka měla strašně ráda.
  1. Buďte v její blízkosti častěji než dříve. Žena, kterou zlomil rozchod s milovanou osobou, by neměla být sama. Pokud to jde, setkávejte se s ní každý den. Už jen vaše přítomnost jí pomůže znovu na nohy. Pomáhejte jí s běžnými věcmi. Dojděte jí na nákup, umyjte jí nádobí… Pokud ještě studuje, pomozte jí s učením. Pokud se svojí kamarádkou nemůžete být každý den, zůstaňte s ní alespoň v kontaktu přes telefon či sociální sítě. Často jí volejte.
  1. Sledujte spolu filmy, které nedopadly happyendem. Člověk, kterému je na nic, nerad sleduje štěstí ostatních. Není to nic neobvyklého, ale nemluví se o tom. Pusťte si společně snímky, kde vztahy dopadly totálním rozkladem. Kamarádčina dušička uvnitř na chvíli maličko zaplesá.
  1. Pozvěte ji k sobě domů a rozmazlujte ji. Staňte se na chvíli soukromou kosmetičkou a masérkou. Upravte své kamarádce obočí, udělejte jí peeling, masku… Namasírujte jí hlavu, ramena či záda. Jednoduše to zařiďte tak, aby s vámi prožila den plný odpočinku a rozmazlování.
  1. Vyrazte do klubu. Nemusíte být zrovna typy holek, které pravidelně navštěvují kluby, ale v této situaci z nich můžete vytěžit maximum. Dáte si drink, budete spolu tančit a třeba klofnete někoho na jednu noc. Budete mít o zábavu postaráno. Sex zahání smutek a různé další psychické neduhy.
  1. Vezměte svou drahou přítelkyni na výlet. Pokud nejste chudá jako kostelní myš a svoji kamarádku máte opravdu ráda, zařiďte vám výlet. Snažte se ho vybírat tak, aby byla vaše blízká duše spokojená. Pokud nemá ráda přírodu, netahejte ji nikam do lesní chatrče. Pokud víte, že miluje nějaké určité město či místo, vezměte ji tam. Tímto gestem jistě nic nezkazíte. Někam si vyrazit je pořád lepší, než se dívat na kamarádku, jak hystericky pláče na posteli.
  1. Pořádně ji zapřáhněte. Naordinujte své kamarádce každodenní pohyb. Pokud můžete, cvičte a běhejte s ní. Pořiďte jí permanentku do fitka či na jógu. Pravidelným pohybem totiž člověk dokáže alespoň částečně utlumit psychickou bolest. Musíte ji v tom však podporovat a motivovat, aby se na to po chvíli nevykašlala.