Seznamka musí odškodnit klientku. Neseznámila ji s bohatým mužem

ČTK, mim

Odškodné ve výši 377 000 korun přiznal britský soud ženě, která si ve snaze najít bohatého partnera zaplatila exkluzivní členství v elitní seznamovací agentuře. Ta jí ale muže jejích snů "nedodala". Soud ve středu konstatoval, že seznamka lhala, když tvrdila, že má ve své databázi dostatečný počet zámožných mužů.

Soudce při vyhlašování verdiktu řekl, že požadavky rozvedené Terezy Burki „nebyly skromné“. Sedmačtyřicetiletá žena hledala „sofistikovaného džentlmena“, ideálně zaměstnaného ve finančním sektoru. Důležité bylo, aby vedl život na úrovni a byl ochoten cestovat. Nejdůležitější pro ni bylo, aby chtěl děti. Burki zaplatila agentuře Seventy Thirty za služby 363 000 korun (!).

Podle soudce ji ale seznamka uvedla v omyl, když ujišťovala, že má v zásobě mnoho potenciálních kandidátů. Těch bylo asi jen 100, což podle soudce rozhodně není mnoho – zvlášť když se vezme v potaz, kolik jich vzhledem k náročným kritériím Burki z výběru vypadlo.

Agentura se u soudu hájila tím, že Burki měla „příliš velká a nerealistická očekávání“. „Jsme malá, exkluzivní agentura, žádná obyčejná online seznamka. Nemůžeme mít tisíce členů, protože jednoduše tolik svobodných a bohatých není,“ řekla její zakladatelka a šéfka Susie Ambrose.