Slavný hit Barbie Girl existuje už 20 let!

Petra Vorelová

Co jste dělali v roce 1997? My vám to připomeneme, tento rok totiž nebyl nezajímavý.

V roce 1997 se třeba narodil Adam Mišík, hokejový talent Connor McDavid nebo švédská zpěvačka Zara Larsson. Naposledy jste mohli v televizi vidět kulaté duhové logo TV Premiéra a cesta do německého Norimberku se dvojnásobně urychlila díky otevření posledního úseku dálnice D5 z Plzně do Rozvadova.

Česká rodačka Madeleine Albright se stala americkou ministryní zahraničí, v Irsku konečně povolili rozvody, britské úřady předaly Hongkong Číně, poprvé jste krmili tamagoči a z radiových přijímačů zněl denně šílený text „I’m a Barbie Girl in a Barbie World, life in plastic, it’s fantastic“. Ano, je tomu skutečně už 20 let od doby, kdy tento milovaný i nenáviděný hit zazněl poprvé.

Na svědomí ho má dánsko-norská hudební skupina AQUA, která právě v roce 1997 ovládala přední stránky časopisů BRAVO a POPCORN nebo kultovní hitparádu ESO. Méně známá je skutečnost, že song má od roku 2000 registrovanou ochrannou známku společností Mattel, která vyráběla zaručeně originální panenky Barbie a Kena – prostě ty pravé, od Mattela. Podkresová melodie je navíc tvořena historickými barokními chorály, přemíchanými do devadesátkové eurodancové melodie.

V roce 2007 zařadil prestižní magazín The Rolling Stones Barbie Girl mezi 20 historicky nejhorších songů a stal se dokonce jedničkou v hitparádě absolutně nejšílenějších songů devadesátých let. To rozhodně nic nemění na úspěchu singlu ve světových hitparádách.

V americkém Billboardu odstartoval song v září 1997 jako novinka na sedmém místě a jen za první týden od nasazení se prodalo 82 000 kopií. Do dnešního dne si Barbie Girl koupilo přes osm milionů lidí, což dělá z Barbie Girl třináctý nejprodávanější singl na světě napříč všemi žánry.

Aqua – Barbie Girl

Barbie Girl dostala po dvaceti letech zbrusu nový kabátek, který přesně zapadá do dnešních požadavků elektronické taneční scény. My jsme nadšení, že se o novou verzi postaral Čech.

Podívejte se na refresh video a poslechněte si verzi Barbie Girl pro rok 2017:

Aqua – Barbie Girl [Mikael van Dikeen 2k17 ReBrush]