Tip: Všetko zlé je za sklom. Výborní Korben Dallas vydávají Banskú Bystricu

Redakce

Po deskách Jany Kirschner (recenze), československého dua Monikino kino (recenze) nebo rockové kapely Hviezda vychází na labelu Slnko Records další výborné slovenské album. Stojí za ním skupina Korben Dallas, jež na sebe ve velkém upozornila předchozí Karnevalovou vranou. Její písničky navazují na hudební tradici Deža Ursinyho či Andreje Šebana, jsou pestré, zralé, lehké a i díky hlasu zpěváka Juraje Benetina na první poslech poutavé. Nejinak je tomu i na novince Banská Bystrica.

Poslechněte si Korben Dallas v Youradiu

„K Banské Bystrici máme opravdový citový vztah a zároveň odstup. Není to východ ani západ, sever ani jih a navíc se jedná o centrum Slovenského národního povstání za Druhé světové války. Je to velmi divné i krásné město,“ vysvětluje frontman kapely Juraj Benetin, proč skupina zvolila tento název. 

Ačkoliv deska vychází až 15. října, ke skladbě Za sklom už vznikl videoklip. Záběry z něj pocházejí ze živého streamu Mezinárodní vesmírné stanice ISS, jehož vysílání v dubnu spustila NASA. „Zdálo se nám, že hypnotická atmosféra záběru dokonale souzní s náladou písničky. Při tomto pohledu platí, že ‚všechno zlé je za sklem’. Naštěstí NASA má volnou licenci na použití svých materiálů,“ říká basák Lukáš Fila. Album se v Praze bude křtít 22. října v Rock Café. (sli)

Nedávno nahráli Korben Dallas společnou písničku Tak to mám rád s Janou Kirschner. Poslechněte si ji.

Skvělý koncert na Pohodě: