Výklad 10 nejčastějších nočních můr. Která pronásleduje vás?

Pavla Gabrhelíková

Noční můry nejsou nic příjemného. Obvykle nám ale jen předávají zprávy od podvědomí, které ze všech sil křičí, že děláme něco špatně a nejsme na sebe hodní. Co se děje v životě vám a bojíte si to přiznat?

  1. Pavouci. Znamená to, že někdo ve vašem životě (nejčastěji rodiče nebo samotná matka) se vám přespříliš plete do života. V některých situacích se možná cítíte tak, jako byste si neměli nechat co kecat do života, a tak se snažíte z této sítě vymanit.
  2. Utopení. Voda představuje emoce, takže, když se topíte v jezeře nebo oceánu, znamená to, že se doslova utápíte ve svých emocích. Snažíte se přetvařovat, že je všechno v pořádku, a zároveň držet krok s ostatními.
  3. Padání. Vaše podvědomí vám dává najevo, že se cítíte poražení. V některých oblastech života se vám zřejmě moc nedaří a vy máte pocit, že nad věcmi ztrácíte kontrolu. Jako byste uvízli v sestupné spirále a nemůžete ven.
  4. Vypadávání zubů. To symbolizuje problémy s komunikací. Vypadávání zubů je známkou nejistoty a obav. Může to taky znamenat, že děláte obrovské kompromisy nebo stojíte před životním rozhodnutím, které nejste připraveni udělat.
  5. Jste v zajetí. Sen, který symbolizuje, že před něčím utíkáte. Stojí před vámi problém, kterému nemáte odvahu čelit. Jestli se vám tento sen zdá opakovaně, možná je načase to vyřešit.
  6. Jdete pozdě. Naložili jste si toho víc, než dokážete zvládnout. A cítíte, že vám možná utíká to, co je skutečně důležité. Možná si připadáte nepřipravení nebo si nepřiznáváte, že procházíte těžkým obdobím.
  7. Nemůžete se hnout. Ve vašem životě se octlo něco, co se snažíte ze všech sil v sobě popřít. Může to být taky signál toho, že jste moc chladní a neoblomní.
  8. Píšete test. Máte přílišný pocit zodpovědnosti a cítíte se tím být zavalení. Bojíte se, že selžete a všechny okolo zklamete.
  9. Nahý na veřejnosti. Máte obavy, že nemáte vše pod kontrolou a cítíte se bezmocní. Nejste připravení přijmout zodpovědnost a mít ve věcech pořádek.
  10. Umíráte. To značí, že se ve vašem životě dějí velké změny, ze kterých jste nervózní. Většinou jde vlastně o pozitivní nové začátky, vnitřní proměnu a sebepoznání. Taky je to předzvěst toho, že do vašeho života vstoupí nový vztah nebo budete mít novou práci.