Zapletli jste se s psychopatem? Tady je 13 znamení, že je to bohužel tak

Pavla Gabrhelíková

Napadlo vás někdy, že se váš kamarád (přítel, přítelkyně, kolega v práci...) chová nějak divně? Cítíte se, jako by vás proklel svým šarmem, jste ve vleku jeho ega a není cesty ven? Možná jste se dostali do párů psychopata.

 1. Má zvláštní kouzlo. Psychopaté vás oslní nějakým druhem profesionálního šarmu. I když jste tisíckrát řekli NE, najednou stojíte s bičíkem v jedné ruce a umělým penisem v druhé v jejich bytě a ptáte se sami sebe, jak se to stalo.
 2. Je až neuvěřitelně sebevědomý. I člověka s velkým sebevědomím čas od času někdo uvede do rozpaků. Ale psychopata ne. Zkuste to a pokud ani nehne brvou, víte, s kým máte tu čest.
 3. Je pupek světa. Psychopati mají pocit, že se celý vesmír točí okolo toho, co si dají k snídani, jak pojedou do práce a co si dají večer za drink. A běda jak ne!
 4. Je to patologický lhář. Vlastně takový Pinocchiův levoboček. Po čase vám ty fantastické historky začnou být podezřelé a začnete se pídit po tom, kdy to všechno stihl, když ho znáte, jak jenom sedí v kanclu a věčně nemá prachy na oběd.
 5. Myslí si, že pro něj pravidla neplatí. Jsou to patologičtí recidivisté. I když udělají něco nezákonného nebo za společenskými normami, absolutně nechápou, proč by zrovna je měl někdo trestat.
 6. Parazituje na druhých. To je malá půjčka tady, malý melouch tu, najednou dluží půl milionu, a ještě s těmi, kterým dluží, má výborný vztah. Je přece okouzlující a nic špatného neudělal, ne?
 7. Manipuluje s vámi. Psychopati jsou mistři manipulace, mlžení a podvodů. Nahodí výraz neviňátka a s klidným srdcem vám do očí vysvětlí, proč byste si měli koupit letenku do Mexika a přivézt jim dvacet tun koksu. A vy už se balíte.
 8. Od dětství je problémový. Psychopati téměř určitě někoho ve škole šikanovali. Ale tady drobné radosti, které s nimi rodiče zažívají, nekončí. Falšují podpisy, ničí školní majetek, chodí za školu, opisují, nezavřou pusu a všemožně z učitelek vysávají poslední zbytky života.
 9. Necítí emoce. Alespoň ne tak jako vy. Pro něj jste věc, prostředek, způsob, jak dosáhnout svého. Ne emocionální lidská bytost, která si nezaslouží trpět.
 10. Nemá reálné cíle. Tak třeba: Dluží sice sto tisíc na sociálním pojištění, ale nepřestává vás přesvědčovat, že za rok vydělá milion a rozjede byznys se špagetami. Nebo si dá panáka s americkým prezidentem. Nebo si vycvičí párek pitbullů, aby mu chodili pro pivo a cigára.
 11. Je impulzivní. Když je žena psychopatka, je úplně jedno, že má sto padesát centimetrů a třicet kilo i s klíči a postelí. Jestli ji naštvete, byť i nějakou prkotinou, vyrve vám srdce z těla. Doslova.
 12. Jsou promiskuitní. Jejich manželství jsou velmi krátká (a vášnivá) a jejich vztahy se většinou omezují na sex na jednu noc nebo trápení nějaké blbky.
 13. Pořád se nudí. Psychopati jsou posedlí intriky a konflikty. Proč? Protože se nudí. Nudí je příjemné pracovní prostředí, klidná domácnost a hodní nekonfliktní lidé. Chtějí akci, slzy, výčitky, lži a talíře lítající vzduchem. A nejlépe tak, aby stáli jen na pozadí toho všeho a mnuli si ruce.