Znáte démona jménem Zozo? Miluje experimentátory s Quija tabulkami

Pavla Gabrhelíková

Zozo je démon, který tyranizuje ty, kteří s ním přijdou do styku. Příběhy o tomto démonovi získali na popularitě v roce 2009 příspěvkem Darren Wayne Evans na stránkách True Ghost Tales.

Darren měl hru s Quija tabulkou za neškodnou záležitost. Teď se bojí jméno Zozo i vyslovit. Po své první špatné zkušenosti začal bádat a zjistil, že se Zozo zjevil u vyvolávání s nespočtem tabulek napříč celým světem. Přišel na to, že se často chová jako milý duch, který si chce jen popovídat, nebo se vydává za toho, koho jste chtěli vyvolat. Nakonec ale vždy „konverzace“ dopadne zle.

Doplatila na to dcera

Při jednom z experimentů Zozo Darrenovi napsal, že by chtěl vzít všechny jeho blízké do ráje. Když se Darren zeptal, kde to je, odpověď byla: HELL. Pak se šel Darren doma podívat do koupelny za svou ženou a malou dcerkou. Zrovna se koupaly. Jakmile se žena jen na vteřinku otočila, dvouletou holčičku něco stáhlo pod hladinu a málem se utopila!

Druhý den dceru hospitalizovali, protože měla nějakou neidentifikovatelnou vnitřní infekci. Musela být čtrnáct dní v karanténě. Málem umřela, lékaři si s ní absolutně nevěděli rady a Darren začal věřit, že mu opravdu škodí démon. Tak začal zjišťovat víc.

Historie by mohla jeho tvrzení potvrzovat

Skeptici si myslí, že si Darren existenci démona vymýšlí, aby byl populární. Ale zmínky o Zozovi se datují až tisíce let dozadu, kde vystupuje jako Pazuzu. Tyto zmínky zobrazují Zoza jako starého démona s tělem muže a ocasem štíra. Například v knize s názvem Dictionnaire Infernal z roku 1818, která se zabývá démonologií a zahrnuje seznam démonů, je příběh malé dívky, která byla údajně terorizována démony a jeden se jmenuje Zozo.

Navíc se o něm píše i v jednom nigerijském diskuzním fóu – roku 2005, takže čtyři roky předtím, než o něm začal psát Darren. Takže se dá předpokládat, že si to Darren nevymyslel.

Jak poznáte, že máte tu čest?

Mnoho lidí považuje vyvolávání duchů Quija deskou za neškodnou hru. Jenže desky skutečně představují bránu do světa duchů a je úplně jedno, jestli na ně věříte, nebo ne. Jakmile jsou dveře otevřené, mohou se sem dostat ti zlí i dobří. Nebo vás posednout. Proto jsme pro vás už v minulosti sepsali seznam pravidel, která byste měli při používání tabulky dodržovat. Zozo se projevuje takto:

  • Rychle se v místnosti změní teplota nebo nálada.
  • Často se představuje i jako Zaza, někdy se nepředstaví vůbec, nicméně podle toho, co o něm víme, rád opakuje své jméno pořád dokola. Takže vám bude lítat ukazovátko ze Z na O.
  • Může praskat sklo.
  • Na těle všech nebo jednoho z vyvolávajících se objeví krvavé šrámy a škrábance. A to se může stát dokonce i tomu, kdo se vyvolávání vůbec neúčastní a je například jen ve stejném domě.

Co dělat?

  • Pokud máte i jen podezření, že s vámi mluví Zozo, hned konverzaci ukončete tím, že ukazovátkem najedete na Sbohem.
  • Nikdo by dlouho potom neměl desku používat. Taky zapalte v místnosti bílé svíčky a zkuste ji vyčistit.
  • Zkuste zachovat klid. Démoni se živí strachem, takže pokud vyvoláváte duchy s někým, kdo se hodně bojí, dodáváte jim velkou sílu.