Štítek Reklama
20. 1.2016

Přehled filmů a tvůrců nominovaných na Českého lva zde, podívejte se

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Originální komedie scenáristy a režiséra Petra Zelenky Ztraceni v Mnichově získala 15 nominací na Českého lva. Dvanáct jich mají Kobry a užovky Jana Prušinovského a po devíti debut Slávka Horáka Domácí péče s pohádkou Alice Nellis Sedmero krkavců. Film Schmitke režiséra Štěpána Altrichtera získal osm nominací.

Nejlepší film:

Domácí péče

Fotograf

Kobry a užovky

Schmitke

Ztraceni v Mnichově

 

Nejlepší režie:

Slávek Horák (Domácí péče)

Jan Prušinovský (Kobry a užovky)

Alice Nellis (Sedmero krkavců)

Štěpán Altrichter (Schmitke)

Petr Zelenka (Ztraceni v Mnichově)

 

Mužský herecký výkon v hlavní roli:

Boleslav Polívka (Domácí péče)

Karel Roden (Fotograf)

Hynek Čermák (Gangster Ka)

Matěj Hádek (Kobry a užovky)

Martin Myšička (Ztraceni v Mnichově)

 

Ženský herecký výkon v hlavní roli:

Alena Mihulová (Domácí péče)

Máša Málková (Fotograf)

Tereza Voříšková (Laputa)

Martha Issová (Sedmero krkavců)

Jana Plodková (Ztraceni v Mnichově)

 

Mužský herecký výkon ve vedlejší roli:

Predrag Bjelac (Gangster Ka)

Kryštof Hádek (Kobry a užovky)

Jiří Schmitzer (Padesátka)

Tomáš Bambušek (Ztraceni v Mnichově)

Marek Taclík (Ztraceni v Mnichově)

 

Ženský herecký výkon ve vedlejší roli:

Zuzana Kronerová (Domácí péče)

Tatiana Vilhelmová (Domácí péče)

Lucie Žáčková (Kobry a užovky)

Zuzana Bydžovská (Sedmero krkavců)

Jitka Schneiderová (Ztraceni v Mnichově)

 

Nejlepší scénář:

Slávek Horák (Domácí péče)

Jaroslav Žváček (Kobry a užovky)

Alice Nellis (Sedmero krkavců)

Tomáš Končinský, Jan Fusek a Štěpán Altrichter (Schmitke)

Petr Zelenka (Ztraceni v Mnichově)

 

Nejlepší kamera:

Jan Šťastný (Domácí péče)

David Ployhar (Fotograf)

Petr Koblovský (Kobry a užovky)

Cristian Pirjol (Schmitke)

Alexander Šurkala (Ztraceni v Mnichově)

 

Nejlepší hudba:

Jiří Chlumecký (Fotograf)

Vašo Patejdl (Sedmero krkavců)

Johannes Repka (Schmitke)

Michal Novinski (Wilsonov)

Matouš Hejl (Ztraceni v Mnichově)

 

Nejlepší střih:

Vladimír Barák (Domácí péče)

Alois Fišárek (Fotograf)

Lukáš Opatrný (Kobry a užovky)

Philipp Wenning a Andrea Schumacherová (Schmitke)

Vladimír Barák (Ztraceni v Mnichově)

 

Nejlepší zvuk:

Matěj Matuška a Michal Čech (Kobry a užovky)

Jiří Klenka (Sedmero krkavců)

Cristoph Chevallerie (Schmitke)

Radim Hladík mladší (Vlna vs. břeh)

Michal Holubec (Ztraceni v Mnichově)

 

Nejlepší dokument:

Evangelium podle Brabence (režie Miroslav Janek)

Filmový dobrodruh Karel Zeman (režie Tomáš Hodan)

Mallory (režie Helena Třeštíková)

Opři žebřík o nebe (režie Jana Ševčíková)

Vlna vs. břeh (režie Martin Štrba)

 

Nejlepší filmová scénografie:

Jan Novotný (Kobry a užovky)

Ondřej Mašek a Peter Čanecký (Sedmero krkavců)

Barbora Kačena (Schmitke)

Martin Kurel (Wilsonov)

Ondřej Nekvasil (Ztraceni v Mnichově)

 

Nejlepší kostýmy:

Jaroslava Pecharová (Fotograf)

Ivan Stekla (Kobry a užovky)

Kateřina Štefková (Sedmero krkavců)

Katarína Štrbová Bieliková (Wilsonov)

Vladimíra Fomínová (Ztraceni v Mnichově)

 

Nejlepší masky:

Lukáš Král (Kobry a užovky)

Jana Dopitová (Padesátka)

Juraj Steiner (Sedmero krkavců)

Jana Radilová (Wilsonov)

Jana Bílková (Ztraceni v Mnichově)

 

Mimořádný počin v oblasti audiovize:

Autobazar Monte Carlo

Interaktivní internetová stránka urbex.cz

Kancelář Blaník - III. série internetového seriálu

Projekt Čistíme svět fantazie

Přínos České televize k posílení domácí tvorby v roce 2015

Zlatá 60. II

 

Nejlepší televizní film nebo minisérie:

Americké dopisy (Česká televize, režie Jaroslav Brabec)

Jan Hus (Česká televize, režie Jiří Svoboda)

Korunní princ (Česká televize, režie Karel Janák)

Případ pro exorcistu (Česká televize, režie Jan Hřebejk)

Správnej dres (Česká televize, režie Stanislav Sládeček)

 

Nejlepší dramatický televizní seriál:

Atentát (TV Nova, režie Petr Nikolaev a Jiří Chlumský)

Doktor Martin (Česká televize, režie Petr Zahrádka)

Labyrint (Česká televize, režie Jiří Strach)

Mamon (HBO Europe, režie Vladimír Michálek)

Policie Modrava (TV Nova, režie Jaroslav Soukup)

Přístav (TV Prima, režie Jana Rezková, Jaromír Polišenský a Ján Novák)

Stopy života II (TV Barrandov, režie Tomáš Magnusek)

Vinaři II. (TV Prima, režie Petr Nikolaev a Martin Kopp)

Vraždy v kruhu (Česká televize, režie Ivan Pokorný)

 

Nejlepší dokumentární televizní film nebo seriál:

Daleko za sluncem (HBO Europe, režie Olga Špátová)

Filmová lázeň (Česká televize, režie Miroslav Janek)

Holky pod zámkem (TV Nova, režie Jiří Fedurco)

LSD made in ČSSR (Česká televize, režie Pavel Křemen)

Moto cestou necestou (TV Prima, režie Hynek Bernard)

Tajemný Černobyl (TV Barrandov, režie Martin Hlaváček)

Výměna manželek (TV Nova, režie Jana Rezková mladší a Ivana Křenová)

Zvláštní znamení touha (Česká televize, režie Václav Křístek)

 

Cena Magnesia za nejlepší studentský film:

Furiant (režie Ondřej Hudeček)

Lesapán (režie Pavel Soukup)

Amanitas (režie Jakub Šmíd)

Táta (režie Václav Huleš)

Happy End (režie Jan Saska)

Nominace na Oscary: Kdo konkuruje Leonardovi DiCapriovi?

8 filmů, které stojí za to vidět, protože zmatou vaši mysl

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama