10 romantických filmů, na které se podívejte, až se budete cítit osaměle

Eva Vogelová

Samota je tíživá. Podívejte se radši na některé z následujících romantických filmů, které vás zahřejí a probudí ve vás spoustu pozitivních emocí. I vy určitě najdete lásku jako trám!

Notting Hill (1999)

Anna (Julia Roberts) je slavná herečka, která přijede do Londýna na premiéru filmu, ve kterém hrála. Během volné chvíle si zajde do malého obchodu s knihami a seznámí se tam s jeho majitelem Williamem (Hugh Grant). Zakoukají se do sebe, ale jejich vztah prochází různými krizemi.

La La Land (2016)

Jde o hudební film se skvělými tanečními čísly. La La Land ukazuje vášnivý vztah dvou lidí, Sebastiana (Ryan Gosling) a Mii (Emma Stone). On chce mít jazzový klub, ona chce být slavná herečka. Začátky románků bývají krásné, ale později přichází střet s realitou…

Pearl Harbor (2001)

Snímek Pearl Harbor vypráví o dvou dobrých přátelích, kteří se dali k americké armádě jako piloti. V Evropě vypukla válka a Danny (Ben Affleck) se dobrovolně přihlásí do boje. Předtím se však seznámí s krásnou zdravotní sestřičkou Evelyn (Kate Beckinsale), se kterou prožije milostný románek. Rafe (Josh Hartnett) jí pak sdělí zprávu o tom, že Danny padl, protože taková informace přijde z fronty. Oba pro Dannyho truchlí, ale zároveň se do sebe zamilují. Jenže pak přijde zvrat…

Kamarád taky rád (2011)

Hlavní hrdinové Dylan (Justin Timberlake) a Jamie (Mila Kunis) jsou přáteli. Oba za sebou mají řadu ztroskotaných vztahů, a tak se rozhodou, že spolu budou jen spát. Vydrží jim to ale?

Prázdniny (2006)

Obě hlavní hrdinky, Iris (Kate Winslet) a Amanda (Cameron Diaz), mají smůlu na muže, jsou zhrzené a frustrované. Chtějí na chvíli vypadnout z místa, kde bydlí. Náhodně se spolu seznámí na internetu a prohodí si svá bydliště. Prožijí tak nečekané zážitky a seznámí se s novými muži.

Když Harry potkal Sally (1989)

Když se Harry (Billy Crystal) a Sally (Meg Ryan) poprvé potkají, moc si nerozumí. Sally vadí jeho způsob komunikace a některé názory. Po delší době se náhodně opět setkají a postupně se z nich stanou přátelé. Sally přestane chodit se svým přítelem a Harry ji utěšuje. Vyspí se spolu a jejich přátelský vztah se tím zkomplikuje.

Láska nebeská (2003)

Snímek Láska nebeská zobrazuje několik příběhů lidí, kteří hledají lásku. Děj se začne odehrávat pár týdnů před Vánoci a s osudy postav se dostaneme až ke Štedrému dni. Ve filmu si zahráli například Colin Firth, Keira Knightley nebo Emma Thompson.

Amélie z Montmartru (2001)

Amélie (Audrey Tautou) žije v pařížské čtvrti Montmartre poměrně obyčejným životem. Pomalu se smiřuje s tím, že zůstane navždy osamělá. Náhodou najde zapomenutou krabičku s dětskými hračkami, kterou by ráda doručila původnímu majiteli. To ji dožene k myšlence, že může svět kolem sebe udělat hezčím. Na nádraží se zamiluje do muže, který sbírá u fotoautomatů zahozené fotky cizích lidí. Posílá mu různé zašifrované vzkazy, ale nějakou chvíli jí trvá, než se s ním odhodlá sejít.

Duch (1990)

Sam (Patrick Swayze) a Molly (Demi Moore) jsou mladý a milující se pár. Jednoho dne Sama zabije na ulici neznámý člověk. Stane se duchem a snaží se se svojí láskou navázat spojení skrze ženu, která dokáže komunikovat s nadpřirozenými bytostmi. Sam se také snaží najít svého vraha a pochopit, proč mu to provedl.

Zápisník jedné lásky (2004)

Dva lidé odlišného původu se do sebe zamilují. Noah (Ryan Gosling) je chudý a Allie (Rachel McAdams) pochází z bohaté rodiny. Musí se rozdělit kvůli svým rodičům a druhé světové válce. Nakonec se ale zase setkají.