12 songů, které byly původně určené úplně někomu jinému než tomu, kdo je nazpíval

Pavla Gabrhelíková

Spousta z nás si představuje svoje oblíbené zpěváky, jak tvoří ve své vile ty největší hity, nahrávají si je a pak s nimi vítězoslavně dorazí do studia, kde z nich udělají nejznámější pecky. Ale je to trošku jinak. Do poslední chvíle není jisté, kdo si hitovky rozebere.

Hit Me Baby One More Time

Původně ho měla zpívat skupina TLC, ale její členka Tionna “T-Boz” Watkins to řekla v MTV News jasně: “Ta písnička se mi líbila, ale byla by pro TLC? Nechci být neuctivá k Britney, ten song se stal hitem a já jí to přeju, ale že bych chlapa prosila, aby mě praštil? To určitě ne!”

Britney Spears – Hit Me Baby One More Time

I’m A Slave 4 U

Tento song měla původně zpívat Janet Jackson. Asi chápeme, proč ho Janet odmítla… A Britney ho pak zpívala na legendárním koncertě s hadem na ramenou. Ale teď vážně… Nemá Britney nějaký problém s přílišnou submisivitou?

Britney Spears – I’m A Slave 4 U

Let’s Get Loud

Písnička původně byla napsaná pro Glorii Estefan, ale myslela si, že je až příliš podobná jejím předchozím hitům.

Jennifer Lopez – Let’s Get Loud

Hero

Song skládala Carey a Walter Afanasieff taky pro Glorii Estefan a navíc jako titulní píseň stejnojmenného filmu. Jenomže jak tak komponovali, došlo jim, že je to až moc super song na to, než aby ho nechali zpívat někoho jiného. Nakonec si ho Mariah nechala a zařadila do alba Music Box.

Mariah Carey – Hero

Since U Been Gone

Písnička napsaná Max Martinem a Dr. Lukem byla určená P!nk, když ji odmítla, nabídli ho Hilary Duff. Ta od něj taky dala ruce pryč a neujal se ho nikdo jiný než Kelly Clarkson.

Kelly Clarkson – Since U Been Gone

Rock Your Body

Taneční pecka měla být původně na albu Michaela Jacksona, ale nakonec ji odmítl a připadla Justinu Timberlakovi. Stala se pak úvodním hitem jeho alba Justified.

Justin Timberlake – Rock Your Body

S.O.S.

Jedna ze startovních pecek Rihanny měla znít z úst Christiny Milian.

Rihanna – S.O.S.

Umbrella

I osud písničky do deštivého počasí měl bý jiný. Když ji psali, mysleli si na Britney Spears. Ta ji odmítla s tím, že na albu už má písniček dost.

Rihanna – Umbrella

Disturbia

Tak tohle vás překvapí asi nejvíc. Původně byl song určený Chrisi Brownovi. Nakonec studio ale usoudilo, že bude rozumnější nechat to zazpívat ženskou.

Rihanna – Disturbia

We Found Love

Písničku Calvina Harrise nenazpívala Nicole Scherzinger, jak bylo v plánu, protože byla prý pořád něčím zaneprázdněná. Připadla tedy opět Rihanně.

Rihanna – We Found Love ft. Calvin Harris

Halo

Song napsal frontman skupiny OneRepublic pro Leonu Lewis. Ale s nahráváním otálela a on dostal pocit, že by nakonec mohla couvnout a mezi svoje písničky ho vůbec nezařadit. Proto song nabídl Beyónce a ta ho hned nahrála.

Beyoncé – Halo

Telephone

Původně měla být písnička, napsaná samotnou Lady Gaga, na albu Circus od Britney Spears, ale pak si ji Gaga nechala a evidentně to byl dobrý tah.

Lady Gaga – Telephone