14 rad, jak se cítit atraktivně ve chvíli, kdy si připadáte ošklivě

Eva Vogelová

Myslíte si o sobě v některých chvílích, že jste ošklivá? Pomůžeme vám tyto myšlenky zahnat.

 1. Pravidelně si upravujte nehty. Nehty jsou nedílnou součástí vaší image. Pokud si o sobě myslíte, že nejste hezká, udělejte si hezkou manikúru a bude to hned trochu lepší.
 2. Narovnejte se. Možná se budete divit, ale když se pořádně narovnáte a vypnete prsa, budete se hned cítit lépe. Tento postoj vám dodá trochu sebevědomí a nebudete si už připadat ošklivě.
 3. Pořiďte si slušivé boty na podpatku. Lodičky s podpatky jsou sice nepohodlné, ale prodlouží vám nohy a celkově vylepší váš outfit. Když si s nimi stoupnete před zrcadlo, hned si budete připadat krásnější.
 4. Pořiďte si oblečení, které vám padne. K hezkým botám je potřeba si pořídit oblečení, které vám padne. Kašlete na nejnovější trendy. Kupte si, co lichotí vaší postavě. Pokud se ve svém outfitu budete cítit dobře, hned vám stoupne sebevědomí.
 5. Utrácejte za hygienické a kosmetické potřeby. Kvalitní kosmetika není zrovna levná, ale stojí za to. Některé přípravky vám dobře vyčistí ucpané póry a rozjasní pleť. Pokud na své pokožce uvidíte alespoň malou změnu k lepšímu, budete si připadat o něco pěknější.
 6. Nechte o sebe pečovat kosmetičkou. Co si budeme povídat, čas od čas si zajít na kosmetiku je příjemná nutnost. Kosmetičky vás zbaví nechtěných pórů a chloupků mnohem lépe než vy samy.
 7. Vytvořte si zdravější jídelníček. Zkuste ze svého jídelníčku na několik týdnů vyhodit sladkosti a příliš tučná jídla. Nahraďte je hromadou ovoce a zeleniny. Budete mít více energie a možná i trochu zhubnete. Někteří lidé přicházejí o pár kil jen tím, že změní stravování. Zkuste to také.
 8. Příjemnou vůní nikdy nic nezkazíte. Vůně je důležitá. Neměla by být přehnaná ani nevýrazná. Najděte zlatý střed. Pokud budete dobře vonět, utvoří se kolem vás přívětivá aura a budete se samy se sebou cítit lépe.
 9. Hodně se smějte. S úsměvem každý vypadá líp. Nic jím nezkazíte. Pokud se budete často smát, budete se cítit lépe i uvnitř. A všichni mají rádi usměvavé lidi.
 10. Nechte si vybělit zuby. Zářivý úsměv dělá hodně. Zkuste to a uvidíte, že si budete připadat atraktivněji.
 11. Udržujtesvé obočí. Možná vám to tak nepřipadá, ale obočí je důležitá součást obličeje. Dokáže ho zkrásnit, ale i zošklivit. Záleží na tom, jak obočí upravíte. Pokud se vám to povede, rozhodně se budete cítit krásnější.
 12. Zajděte si ke kadeřnici. Slušivá barva s padnoucím střihem vašemu vzhledu rozhodně prospěje. Díky tomu naberete trochu sebevědomí.
 13. Přestaňte kouřit. Kouření už dneska není cool jako dříve. Rozhodně vás to nedělá hezčí, ale právě naopak. Budete mít zažloutlé nehty a budete cítit zápachem z kouře, který nepřevoní ani ten nejlepší parfém.
 14. Procvičujte sebevědomí před zrcadlem. O zvyšování sebevědomí existují různé knihy. V nich najdete různé techniky na to, jak si ho zvýšit. Pro začátek postačí, když si každé ráno stoupnete před zrcadlo a několikrát si zopakujete, že se máte rády a jste krásné.