14 věcí, které byste měli vědět o zrozencích ve znamení Kozoroha

Pavla Gabrhelíková

Kozorozi se rodí od 22. prosince do 20. ledna. Patří mezi zemní znamení, pro která je typická rozhodnost a oddanost. Co dál skrývá nevypočitatelná povaha tvrdohlavého Kozoroha?

 1. Občas mají problém zbavit se věcí. Týká se to lidí, míst i blbostí, které posbíral na cestách. Co se týče lidí – nezbavují se někdy ani těch, které by měli nechat jít. A zbytečné věci skladují v desítkách krabic.
 2. Budou bránit své milované až do posledního dechu. Když mají někoho rádi, nemají problém se pro něj obětovat. Nenechají ho ve štychu, ať se děje cokoliv.
 3. Bojí se, že je lidé kolem odsoudí. Někdy mají Kozorozi tíživí pocit z toho, co si o nich ostatní myslí. Proto se často chovají velmi nejistě, což může působit jako arogance, ale není to tak. Je to jen obranný systém.
 4. Mají bláznivé já, které znají jenom ti, které mají rádi. Kozorozi se projevují plaše a tiše. Ale jen do doby, než jsou mezi svými. Pak se z nich stanou rozpustilí šašci, kteří nevědí, kdy přestat.
 5. Jsou extrémně tvrdohlaví. Můžete jim říkat tisíckrát, jak to mají udělat. Stejně to udělají po svém. Kozoroh by se podepsal pod heslo: „Není nad to, pos*at si to po svém.“ A půjde přes mrtvoly!
 6. Hluboko uvnitř jsou beznadějní romantikové. Zamilovaný Kozoroh miluje velmi intenzivně a vášnivě. Ať už ho znáte jakkoliv, ke své polovičce se chová jako v romantickém filmu.
 7. Přistupují k životu prakticky. Stojí prostě nohama na zemi. Sází na prokazatelnou kvalitu a fakta, ne na náhlé pocity a domněnky.
 8. Umí být emocionální a náladoví. Je dost těžké zjistit, co se zrovna odehrává uvnitř jejich tvrdé palice. Popravdě, často to neví ani oni sami…
 9. Jsou ambiciózní a pracovití. Mají cíle, kterých dojdou, ať to stojí, co to stojí. Nechlubí se, nestěžují si, prostě jedou jak parní válec.
 10. Jsou vysoce disciplinovaní. A nenechají se zvyklat ostatními. Ignorují veškeré řeči okolo a nikomu nedovolí, aby se jim postavil do cesty.
 11. Jakmile jim ublížíte, přestáváte existovat. Kozorozi se nebudou obtěžovat s trápením kvůli vašemu odchodu. Udělají za tím tlustou čáru, za níž jste přestali existovat.
 12. Někdy se chovají jako sobci. To, že vědí, co chtějí, a berou si to, z nich někdy dělá neohleduplné sobce, kteří upřednostňují své zájmy před štěstím ostatních.
 13. Jsou moudří. Jelikož mají dobrý odhad a střízlivý úsudek, často si k nim přátelé chodí pro radu. Čím jsou starší, tím jsou moudřejší.
 14. Když se jim dostanete pod kůži, jsou velmi křehcí. Navenek samozřejmě hrají formu, vevnitř jsou ale roztomilí, zábavní a zranitelní. Ale jen před těmi, které mají rádi.