5 celebrit, které mají IQ skleničky vody. U některých vás to skutečně překvapí!

Pavla Gabrhelíková

Nemyslíme si, že IQ určuje kvality člověka. Je to pouze test, který prověří znalosti, který někdo prohlásil za nezbytné. Nicméně, je zajímavé zjistit, kdo v tomto měřítku nepatří zrovna mezi chytrolíny.

  1. Andy Warhol. Jedna z nejvýznamějších osobností pop-artové scény neměla IQ vyšší než 86. Děti s takto nízkou inteligencí často musejí chodit do zvláštní školy. Je to další důkaz toho, že nemusíte být žádný génius, abyste byli nejlepší v tom, co vás baví.
  2. Lindsay Lohan. U této herečky a zpěvačky vás asi nepřekvapí, že její IQ nepřesahuje 100 bodů. To ji řadí k horšímu průměru. Lindsay je proslulá chytrými výroky o školství. Tvrdí, že vysoká je dobrá leda k tomu, abyste zjistili, kdo jste. Ok.
  3. Tom Cruise. Jak se herec s IQ 94 může naučit takové haldy textů, to je nám záhadou. Jeden francouzský filmový režisér o něm prohlásil, že je „hloupější než doutník“. Navíc patří ke kultu scientologů, což tak trochu mluví samo za sebe…
  4. David Hasselhoff. IQ hvězdy Pobřežní hlídky se pohybuje někde mezi 73 a 78 body. S takovým výsledkem IQ testu by měl někde okopávat brambory. Místo toho má jmění v hodnotě kolem 110 milionu dolarů.
  5. Tori Spelling. Donna z Beverly Hills 902 10 má prý IQ kolem 85, což by i odpovídalo jejímu výroku o vodě. Prohlásila, že ji moc nepije. Jednak proto, že je bez chuti, ale hlavně kvůli tomu, aby se moc nepotila. Seems legit.