4 rady, jak si poradit s hyperaktivním kotětem

Pavla Gabrhelíková

Ten, kdo vymyslel přirovnání “unavený jako kotě,” nejspíš nikdy žádné kotě neměl. Malé chomáčky chlupů jsou plné nevyčerpatelné energie! Odnáší to pak vaše sedačka, nohy nebo podlaha. Díky těmto čtyřem radám si ale poradíte i s tím nejneúnavnějším kotětem.

  1. Nepoužívejte své ruce. Pokud uděláte ze svých nohou nebo rukou hračku, dřív nebo později toho budete litovat. Kočka si s vámi bude hrát, i když to nebudete čekat. Její zábava bude spočívat v napadání vašich končetin ostrými zoubky a drápky.
  2. Napodobte prostředí lovce. Nakupte dostatek vhodných hraček, aby se vaše kotě mohlo pořádně potrénovat v lovení. Myšky, peříčka nebo lazer jsou ideální kořisti!
  3. Přesměrujte energii. Pokud si vaše kočka chce pořád hrát, ale vy už nemůžete, dejte jí hračku, kterou se zabaví sama. Když míček nestačí, zkuste jí pořídit některou z interaktivních kočičích hraček.
  4. Nechte ho odpočívat. I neúnavné kotě se jednou unaví. Když se to stane, dopřejte mu čas a nesnažte se z něj dostat energii ještě na další dva dny dopředu. V opačném případě mu budete spíš ubližovat než pomáhat.